HomeAppleGoogle chce zpříjemnit vyhledávání. Vyvíjí novou klávesnici pro iOS.

Google chce zpříjemnit vyhledávání. Vyvíjí novou klávesnici pro iOS.

Google chce zpříjemnit vyhledávání. Vyvíjí novou klávesnici pro iOS.

Google pracuje na klávesnici pro Apple iOS, která by měla usnadnit vyhledávání na hojně používaných zařízeních – iPhonu a iPadu. Má tento plán budoucnost? A co se vlastně chystá?

Podle magazínu Verge trvá vývoj tohoto produktu již několik měsíců. Byl navržen za účelem zvýšení počtu vyhledávání v Google z Apple zařízení.

Google se v poslední době stále více zaměřuje na mobilní zařízení s cílem dosáhnout na nich stejného postavení, jaké má u uživatelů počítačů.

Nová klávesnice by měla umožňovat například psaní pomocí gest, díky kterému může Google uhodnout slovo, které chcete napsat. Součástí klávesnice budou i klávesy pro vyhledávání obrázků nebo ikonka Googlu, která uživatele přesměruje přímo na hlavní stránku Google vyhledávání.

google-keyboard-800x420

To, že se Google takovýmto způsobem snaží proniknout do Apple platforem, není nic divného – poměr vyhledávání a kliknutí z mobilních zařízení je čím dál vyšší. Za poslední tři měsíce loňského roku byla v Americe více než polovina kliknutí na placené výsledky vyhledávání provedena z mobilních zařízení.

Google se zatím k informacím o chystané klávesnici, kterou s současné době testuje několik jeho zaměstnanců, odmítá jakkoliv vyjádřit.

Podle serveru The Guardian zaplatil Google Applu miliardu dolarů, aby se stal výchozím vyhledávačem pro Safari.