HomeOstatníApple přichází s prvním widgetem pro Android verzi Apple Music.

Apple přichází s prvním widgetem pro Android verzi Apple Music.

Apple přichází s prvním widgetem pro Android verzi Apple Music.

Jedním z hlavních rozdílů mezi iOS a Androidem spočívá ve způsobu, jakým jednotlivé operační systémy přistupují ke koncepci domácí obrazovky. Zatímco Android překypuje aplikacemi, které nabízejí nejrůznější užitečné widgety, na obrazovkách iOS zařízení byste tyto „vychytávky“ hledali marně (s výjimkou Oznamovacího centra).

První krok k překonání tohoto rozdílu nyní učinil Apple, když se rozhodl updatovat svou vůbec první aplikaci pro Android. Tou aplikací je Apple Music a od nynějška nabízí widget pro domácí obrazovku.

Není ničím zvláštní. Umožňuje jednoduchý přístup k tlačítkům přehrávání, pauzy a přetáčení, zobrazuje se v něm název skladby, jméno interpreta a přebal skladby či singlu.

gsmarena_001

Díky akutalizaci aplikace je také nyní možné přidat skladbu z Apple Music do jakéhokoliv playlistu bez nutnosti přidávat ji nejprve do knihovny skladeb.

Názvy skladeb, přehrávaných na rádiu Beats 1, nyní můžete vidět přímo na kartě Rádio. Také můžete uplatnit dárkové kupóny pro obnovu předplatného Apple Music.

Apple vydal svou oficiální aplikaci Music pro Android v druhé polovině loňského roku. Aplikace je průběžně obohacována o nejrůznější vylepšení, jedním z nejvýznamnějších je možnost ukládat hudbu na SD kartu.