HomeAppleNa mobilních webech bude možné ještě letos platit přes Apple Pay.

Na mobilních webech bude možné ještě letos platit přes Apple Pay.

Apple údajně začal svým potenciálním obchodním partnerům oznamovat, že jejich zákazníci již brzy k dokončení transakce v mobilní aplikaci nebudou potřebovat číslo platební karty, ale otisk prstu.

Služba bude dostupná pro ty, kteří budou nákupy provádět z rozhraní prohlížeče Safari na iPhonech či iPadech s Touch ID. Apple zvažuje i zpřístupnění této služby z Maců, není však jisté, kdy a hlavně jakým způsobem bude tato myšlenka realizována. Podle některých zdrojů by k rozšíření Apple Pay na mobilní weby mohlo dojít ještě před vánoční nákupní sezónou. Oficiální oznámení by mohlo přijít na letošní červnové WWDC, toto datum je však zatím čistě věcí dohadů a mluvčí Applu to odmítl komentovat.

Apple by tak mohl začít sekundovat PayPal, stále populárnější metodě placení na webu. PayPal nabízí takzvaný One Touch – metodu pro placení na webových i mobilních službách, kterou používá více než 250 z 500 největších online prodejců. Apple Pay bude však pro uživatele iPhonů a iPadů mnohem rychlejší a pohodlnější metodou, která bude moci One Touch směle konkurovat. Placení z mobilního zařízení pomocí otisku prstu by mnozí jistě uvítali jako snadnou, rychlou a bezpečnou platební metodu. Přiložení prstu k senzoru zbavuje uživatele nutnosti zadávat platební a dodací údaje, což je krok, který je zejména na zařízeních menších rozměrů značně nepohodlný.

Technologie Apple Pay funguje od roku 2014. Platit se dá zatím jen v několika zemích (Česká republika mezi nimi není), a to prostřednictvím NFC čipů v novějších typech telefonů a v Apple Watch.

apple-pay-e1414504064841-1940x1090

 

Post Tags