HomeOstatníDalší problém v iOS 9.3? Odkazy v aplikacích způsobují problémy s telefony.

Další problém v iOS 9.3? Odkazy v aplikacích způsobují problémy s telefony.

Uživatelé iPhonu začínají hlásit další bug v iOS 9.3. Ten primárně zasahuje nejnovější Apple zařízení – iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Problém se však vyskytl i u starších iPhonů a některý iPadů. Příčina je zatím neznámá.

Problém spočívá v tom, že některým uživatelům jedou otevírat odkazy v Safari, ve Zprávách, v Mailu, Poznámkách a dalších aplikacích. Namísto toho, aby byli přesměrováni na cílovou stránku, aplikace spadne nebo zamrzne. Fórum podpory Applu zaznamenalo již stovky hlášení o chybě.

Další uživatelé si stěžují na to, že klepnutí na link jednoduše „nic nedělá“, a případné dlouhé podržení způsobí pád aplikace. Trvalé řešení problému zatím není známo a v době sepsání tohoto článku zatím Apple problém nijak nekomentoval. Podle některých ohlasů by mohlo být částečným řešením problému otevírání linků v Safari vypnutí Java Scriptu, pro ostatní aplikace to však neplatí.

safari_clear_history_javascript_howto_2

Ačkoliv je příčina problému zatím neznámá, fakt, že byly zasaženy především „šestkové“ iPhony poukazuje na možný problém s funkcí 3D Touch.

Vzhledem k tomu, že s problémy se údajně potýkají i starší iPhony, bude spíš příčina ležet jinde – dost možná i v softwaru. Za pozornost stojí i fakt, že ne každý, kdo upgradoval na iOS 9.3, se s uvedenými potížemi potýká.