HomeiPadJak provést downgrade (přechod) z iOS 9.3 na iOS 9.2.1 a opravit většinu chyb

Jak provést downgrade (přechod) z iOS 9.3 na iOS 9.2.1 a opravit většinu chyb

Jak provést downgrade z iOS 9.3 na iOS 9.2.1 a opravit většinu chyb

Nemůžeme popřít, že nová verze systému iOS (s označením 9.3) obsahuje několik chyb, kvůli kterým většina uživatelů nemůže správně využívat svá zařízení. Jedná se o nejméně žádoucí verzi mobilního operačního systému za poslední dobu. Apple prý údajně pracuje na opravení chyb, ale podle všeho až s příchodem další verze. V současné době však není jisté, kdy dorazí. Existuje ovšem několik způsobů, jak provést tzv. downgrade (přechod na nižší verzi) na verzi iOS 9.2.1 – což je vlastně jedna z posledních stabilních verzí. Pojďme se společně podívat, jak na nižší verzi přejít.

Čtěte také: FruitBay – výkup a prodej (nejen) použitých Apple produktů

Postup je poměrně jednoduchý, ale budete muset použít nejen iPhone, ale také program iTunes, který si můžete stáhnout na stránkách Applu.

Jako další bude potřeba si pospíšit, jelikož Apple plánuje znepřístupnit verzi iOS 9.2.1 a přestane ji tak podporovat. Tak a teď se pojďme podívat jak na to:

  1. Je potřeba stáhnout potřebný software (systém), pro dané zařízení (iPhone, iPhone, iPod Touch). Stažení příslušné verze softwaru (systému) provedete zde. Jedná se o soubor IPSW, ve kterém je obsažen právě mobilní systém iOS.
  2. Dále je potřeba zálohovat svá data, jelikož opravdu neručíme za jejich ztrátu. Zálohu je třeba provést přes iCloud, nebo přes iTunes.
  3. Jakmile máte zálohováno, připojte dané zařízení k počítači, kde si spustíte program iTunes.
  4. Pokud máte zařízení připojené, vlevo nahoře na něj klikněte. Jako další je potřeba kliknout na tlačítko Obnovit (společně se stisknutou klávesou Option – na Macu nebo pomocí klávesnice Shift na Windows)
  5. Stisknutím této kombinace budete vyzváni k vybrání staženého souboru (bod 2.). Takže vložíte stažený soubor a necháte iTunes dokončit průběh celé instalace – downgradu.

Jakmile program iTunes dokončí instalaci, budete mít k dispozici čistou verzi systému iOS 9.2.1. Pak jen stačí zařízení obnovit ze zálohy a čekat, až Apple vydá stabilní verzi, kterou si budete moci později nainstalovat.