HomeiPhonePodle průzkumu kupují nový iPhone SE bývalí uživatelé Androidu

Podle průzkumu kupují nový iPhone SE bývalí uživatelé Androidu

Nový iPhone SE

Zdá se, že nový iPhone SE přitahuje uživatele telefonů s OS Android více, než předešlé modely. Svědčí o tom průzkum o prodeji společnosti Intelligence Slice.

Slice konkrétně zdůrazňuje vysoký počet zákazníků, kteří na iPhone SE přešli z Android platformy, a srovnává jej s počtem lidí, kteří z Androidu přešli na iPhone 6S.

„Data ze Slice Intelligence ukazují, že iPhone SE by mohl výrazně pomoci Applu navýšit uživatelskou základnu. Pouze 35% lidí, kteří si koupili iPhone SE, si v uplynulých dvou letech objednali iPhone online, a 16% z nich jsou bývalí uživatelé Androidu. Pro srovnání: 49% majitelů iPhonu 6S upgradovalo ze staršího modelu iPhonu a 10% jím nahradili zařízení s Androidem, zakoupené online v průběhu uplynulých dvou let.“

To jsou poměrně vysoká čísla, vezmeme-li v úvahu fakt, že se jedná o zařízení, které mělo „pouze“ nahradit dnes již zastaralý iPhone 5S.

Podle Intelligent Slice je typický kupující „starší, méně vzdělaný – a kupodivu muž“. Je však potřeba mít na paměti, že kupující není vždy koncovým majitelem přístroje.

„Více než pětina těch, kteří si iPhone SE zakoupili, je ve věku 45 – 54 let, 77% zákazníků pak tvoří muži. Pouze 39% nových majitelů SE má vysokoškolské vzdělání.“

Těsně předtím, než byl iPhone SE vypuštěn do světa, informoval server 9to5mac o tom, že zhruba 35% uživatelů iPhonu vlastní čtyřpalcové zařízení. To zhruba odpovídá počtu lidí, kteří v anketě webu uvedli, že hodlají upgradovat na iPhone SE.

iPhone-Upgrades-by-Model-1

Post Tags