HomeiPhoneSouboj fotoaparátů: iPhone 6s vs. iPhone SE – který je lepší?

Souboj fotoaparátů: iPhone 6s vs. iPhone SE – který je lepší?

Nový iPhone SE

Teoreticky by fotografie, pořízené iPhonem 6s a iPhonem SE, měly vypadat naprosto identicky. Ale jak tomu je ve skutečnosti? A jaký rozdíl je ve videu? Oba telefony disponují totožným fotoaparátem iSight, jediný rozdíl je ve vnějším vzhledu: iPhone 6s má čočku fotoaparátu vystouplou. V tomto článku vám předvedeme několik fotografií a videí z obou přístrojů, abyste mohli posoudit, jaký je mezi nimi rozdíl. Pojďme se nejdříve podívat na zoubek hardwaru. Oba telefony mají zadní 12mpx fotoaparát s clonou ƒ/2.2, u obou přístrojů můžete natáčet 4K videa.

Jeden z rozdílů spočívá samozřejmě ve velikosti. Kdo má větší ruce, pro toho nebude problém pořídit stabilní záběr i s poměrně velkým iPhonem 6s. Opačný problém může nastat u iPhonu SE, jehož držení může být pro někoho nepohodlné. Je důležité mít na paměti, že ani jeden z přístrojů nemá stabilizátor obrazu.

Rozdíl mezi oběma telefony spočívá v předním fotoaparátu. iPhone SE disponuje 1.2mpx fotoaparátem s clonou ƒ/2.4, který známe z iPhonu 5s. Selfie, pořízené iPhonem SE, má tedy znatelně horší kvalitu, než u iPhonu 6s. Zde záleží na tom, jaký typ fotografií nejčastěji pořizujete.

Níže se můžete podívat na krátké srovnávací 4K video, natočené oběma telefony. U obou přístrojů se podařilo zachytit vynikající 4K záběry.

Jak můžete vidět na fotografiích i na videu, iSight fotoaparát u obou zařízení je v podstatě stejný.

Pokud stále používáte iPhone 5s a čekali jste na smartphone, u kterého bude zachován stejný design, je pro vás iPhone SE skvělým řešením s výborným hardwarovým upgradem.

 

Fotografie, pořízené iPhonem SE:

Fotografie, pořízené iPhonem 6S:

Post Tags