HomeiPadJak dostat do iPhonu hudbu i bez iTunes – ANO, jde to!

Jak dostat do iPhonu hudbu i bez iTunes – ANO, jde to!

I bez použití Apple iTunes můžete do svého iPhonu dostat své oblíbené melodie. Stačí postupovat podle našeho návodu. 

iOS zařízení jsou navržena tak, aby se synchronizovala pouze s jednou knihovnou na konkrétním Macu nebo PC. To může být dost nepříjemnou překážkou například v případě, že chcete do svého zařízení dostat jen jednu novou skladbu a nechcete se zdržovat se zdlouhavou synchronizací, nebo vaše iOS zařízení bylo synchronizováno s přístrojem, ke kterému nemáte přístup.

Pokus o synchronizaci zařízení s novou knihovnou na počítači s čerstvou instalací iTunes může dokonce mít za následek i vymazání vašeho iOS zařízení. V našem návodu se dozvíte, jak dostat do vašeho zařízení novou hudbu, nebo z něj dostat tu starou, a to aniž byste museli používat synchronizaci iTunes.

Používejte iTunes v cloudu

Obsah, který jste zakoupili přes aplikaci Music ve vašem zařízení nebo přes iTunes v Macu, je dostupný, kdykoliv jste online. Podívejte se například v Music na alba, která jste si pořídili. Vyberte jedno z nich a uvidíte klasickou ikonku s obláčkem. Klepnete-li na ni, album se stáhne do vašeho zařízení.

Pokud se hudba, zakoupená v iTunes, neukáže v aplikaci Hudba, otevřete iTunes Store, klepněte na Více -> Koupené -> Hudba. Požadované položky byste měli najít v seznamu „Nedávno koupené“.

1-itunes-app-download

Alternativy k iTunes: aplikace a služby

Dostat hudbu do svého zařízení můžete i za pomoci alternativních cloudových služeb, jejich aplikací a přehrávačů. Pokud například nahrajete MP3 soubor do Dropboxu, můžete ho přehrát přímo v aplikaci a uložit ho klepnutím na ikonku hvězdičky. Soubory odsud však nelze přenášet do knihovny Apple Music.

Pro přenost hudby do vašeho zařízení zkrátka existuje plno služeb i aplikací. Amazon Music načte skladby, umístěné na vašem zařízení a sladí je s obsahem, který jste zakoupili v Amazon storu. Pak jsou zde ještě streamovací služby jako je Spotify, které vám umožní přístup k bohaté hudební knihovně. Za určitý měsíční poplatek si můžete skladby ukládat pro přehrávání offline. Služba StreamToMe zase dokáže streamovat hudbu z jakéhokoliv Macu, kde je nainstalována, a to do iOS zařízení buďto přes Wi-Fi, nebo přes mobilní data.

spotify_new_look

Uložte si staré skladby

Pokud chcete změnit iTunes knihovnu, ale chcete si nejdřív staré skladby uložit, stáhněte si do Macu iExplorer. Připojte kabelem své zařízení, které se pak v aplikaci ukáže. Otevřete knihovnu médií, klikněte na Music a objeví se vám seznam aktuálních skladeb v zařízení.

Pro přenos vyberte požadované skladby, klikněte na Transfer From Device a vyberte, jestli je chcete uložit v iTunes nebo ve složce. Kliknutím na AutoTransfer zahájíte přesun všech skladeb z vašeho zařízení do iTunes. Další doporučenou aplikací je AnyTrans s velmi uživatelsky přátelským rozhraním, která vám také umožní přenášet obsah vašeho iOS zařízení.