HomeiPhoneV iPhonu 6s a 6s Plus je možné obejít uzamčení a získat přístup k fotografiím a kontaktům. Jak se chránit?

V iPhonu 6s a 6s Plus je možné obejít uzamčení a získat přístup k fotografiím a kontaktům. Jak se chránit?

Šestkové iPhony zaznamenaly novou bezpečnostní chybu, díky které je možné i z uzamčeného přístroje získat přístup k fotografiím a kontaktům. Pojďte s námi zjistit, zda je i váš přístroj ohrožen a jak chybu napravit.

Chyba nastává jen u iPhonů 6s a iPhonů 6s Plus, a to proto, že tyto přístroje disponují funkcí 3D Touch, jejíž použití tvoří významnou součást obcházení uzamčení telefonu. Bezpečnostní chyba je uživateli hlášena po vydání nejnovějšího iOS 9.3.1.

Jak zjistit, jestli lze vaše uzamčení přístroje obejít?

  1. Zamkněte telefon.
  2. Aktivujte Siri a řekněte „Search Twitter“.
  3. Až se vás Siri zeptá, co má pro vás hledat, zadejte: „at-sign yahoo dot com,“ tedy „zavináč yahoo tečka com“. Můžete použít i jakoukoliv jinou populární emailovou doménu. Cílem je najít tweet, obsahující platnou e-mailovou adresu.
  4. Jakmile se zobrazí výsledky hledání, klepněte na tweet s platným emailem.
  5. Použijte u adresy 3D Touch pro vyvolání kontextového menu.
  6. Klepněte na vytvoření nového kontaktu a zkuste přidat fotografii, čímž získáte přístup k fotografiím v zařízení. Pokud zvolíte možnost přidání adresy k existujícímu kontaktu, získáte rovněž přístup k vašim kontaktům.

Jak se ochránit

Zabezpečte fotografie

Můžete zabránit přístupu Siri k fotografiím, čímž zabráníte vytvoření nového kontaktu s přidáním obrázku. Jděte do Nastavení -> Soukromí -> Fotografie, a u aplikací, majících přístup k fotografiím, vypněte Siri. To bohužel nezabrání v tom, aby se někdo z vaší zamčené obrazovky dostal k vašim kontaktům. Pokud vás to znepokojuje, proveďte následující kroky.

Zakázat Siri na zamčené obrazovce

Můžete zcela zakázat přístup k Siri ze zamčené obrazvky, čímž zcela zabráníte chybě s „přeskočením“ odemčení. Jděte do Nastavení -> Touch ID a kódový zámek, a v sekci „Povolit přístup při uzamčení“ vypněte možnost Siri. Pokud se váš telefon restartuje nebo vyprší lhůta u Touch ID, budete muset zadat číselný kód před aktivací Siri. Tento lehce drastický krok znemožní aktivaci a používání Siri ze zamčené obrazovky, a logicky s sebou nese jisté nevýhody, proto jej pečlivě zvažte.