HomeiPhoneVIDEO: Test odolnosti iPhone SE vs. iPhone 6s a iPhone 6s Plus – jak to dopadlo

VIDEO: Test odolnosti iPhone SE vs. iPhone 6s a iPhone 6s Plus – jak to dopadlo

VIDEO: Test odolnosti iPhone SE vs. iPhone 6s a iPhone 6s Plus - jak to dopadlo

Minulý měsíc Apple oficiálně zahájil prodej nejnovějšího iPhonu SE, čtyřpalcového přístroje s designem iPhonu 5s s hardwarem téměř jako iPhone 6s. Odborníci ze SquareTrade se rozhodli podrobit nový telefon přísnému testu. Jak z něj vyšel v porovnání se šestkovými iPhony?

Telefony byly ohýbány, podstupovaly nejrůznější pády a byly potápěny pod vodu. iPhone SE bohužel ve srovnání se svými šestkovými sourozenci příliš neobstál. Když došlo na ohýbání, ohnul se iPhone SE pod tlakem cca 72 kilogramů, u iPhonu 6s to bylo o pět kilogramů více. iPhone SE nakonec podlehl tlaku váhy 80 kilogramů. Za stejných podmínek se iPhone 6s Plus začal teprve ohýbat. Test výdrže pod 1,5 m vody ukázal, že se iPhone SE vypne zhruba po minutě, kdežto iPhone 6s přežil neuvěřitelných 30 minut, přičemž ve výsledku utrpěla jen jeho audio stránka.

Jedním z dalších testů, které musely telefony podstoupit, byl pád z výšky 1,83 metrů, a to displejem k zemi. Ten se u všech tří přístrojů roztříštil. Poté, co byl desetkrát upuštěn na hranu, se iPhone SE prakticky rozpadl, kdežto šestkové telefony utrpěly pouze minimální kosmetickou újmu.