HomeiPhoneJak nastavit individuální vyzvánění a oznámení na iPhonu

Jak nastavit individuální vyzvánění a oznámení na iPhonu

Nastavování jiných než defaultních vyzváněních tónů si svůj boom odbylo již před pár lety, odlišit od sebe některé kontakty právě vyzváněním však může být užitečné i dnes. Díky našemu návodu můžete přiřadit vašemu šéfovi, přítelkyni či kamarádovi nejen vlastní vyzváněcí melodii, ale tón pro textovou zprávu.

Najděte kontakt

Přes Telefon otevřete Kontakty a najděte jméno, ke kterému chcete přiřadit specifické vyzvánění. Klepněte na Upravit v pravém horním rohu.

Upravte kontakt

Na stránce úprav můžete vidět sekci „Vyzvánění“, kde nejspíš bude defaultně nastaven výchozí tón. Klepněte na ni a dostanete se na seznam všech vyzvánění v iPhonu. Vyberte požadované vyzvánění a klepněte na Hotovo. Stejný postup použijte i při nastavování tónu textové zprávy.

image

Tyto jednoduché kroky pak zkrátka opakujte u každého kontaktu, na který chcete mít nastavené individuální vyzvánění.

Pokud je vám individuální vyzvánění málo, můžete si u kontaktu přizpůsobit i styl vibrace, a to po klepnutí na příslušný nápis v nastavení.

Defaultní tóny v iPhonu vás nudí a nevadí vám zainvestovat si do vaší oblíbené písničky?

Při nastavování vyzvánění jste si nad seznamem tónů jistě všimli možnosti Koupit další zvuky.

image

Klepnutím se dostanete do iTunes, kde si můžete nové vyzvánění buďto zakoupit, nebo vybrat z již zakoupených skladeb ve vašem telefonu. Pozor: použít můžete pouze hudbu, zakoupenou přes iTunes, nikoliv tu, kterou jste stáhli pro offline poslech z Apple Music.