HomeiPadJak z Apple Music dostat co nejvíce + použití hudby pro budík

Jak z Apple Music dostat co nejvíce + použití hudby pro budík

Jak z Apple Music dostat co nejvíce + nastavení skladby pro budík

Ať už Apple Music používáte jako streamovací hudební službu, nebo jejím prostřednictvím jen posloucháte hudbu, kterou jste si zakoupili, bude se vám určitě hodit následujících 18 tipů, jak si tuto aplikaci co nejvíce užít.

1. Vytvářejte hudební playlisty

V Apple Music je velmi snadné vytvořit si vlastní hudební playlist oblíbených songů nebo skladeb pro konkrétní příležitost. Otevřete aplikace Music, klepněte na Moje hudba a v horní části obrazovky vyberte Playlisty (na iPadu se jedná o spodní část displeje). Klepněte na Nový playlist, zvolte název a můžete začít přidávat skladby. Skladby můžete vybírat z těch, které jste již stáhli, a to podle nejrůznějších kategorií – Umělci, Žánry, Skladatelé a další. Jakmile se proklikáte ke skladbě, kterou na playlistu chcete mít, klepněte na symbol „+“ vedle názvu skladby. Ujistěte se, že na symbol klepnete opravdu jen jednou. Opakovaným klepnutím byste skladbu znovu přidali. Když je váš playlist kompletní, klepněte na Hotovo v pravé horní části obrazovky.

2. Vyberte si hudbu, která se vám líbí

Během úplně prvního nastavení Apple Music máte možnost vybrat si, jaké hudební žánry máte rádi. Pokud se po dokončení nastavení chcete vrátit a přidat další oblíbené žánry, klepněte na ikonku portrétu v levém horním rohu displeje. Zobrazí se vám detaily a možnosti nastavení vašeho účtu. Po klepnutí na možnost Vybrat umělce se opět aktivuje obrazovka s kolečky s názvy žánrů, kterou znáte z úvodního nastavování aplikace.

image

3. Přizpůsobte si přehrávání

iOS nabízí ekvalizér, který vám umožní upravit rovnováhu frekvencí podle vašeho vkusu a podle typu hudby, kterou právě posloucháte. Ekvalizér si přizpůsobíte v Nastavení -> Hudba. Apple má spoustu přednastavených možností podle typu hudby, jako například Akustická, Elektronická či Jazz. Můžete provádět i specifické úpravy jako je zvýšení či snížení basů a výšek nebo vykreslení vokálů. Pokud si nejste jisti, jak s nastavením naložit, jednoduše si pusťte nějakou skladbu, vybírejte v nastavení libovolné možnosti a sledujte, jaký vliv budou mít na zvuk.


image

4. Přizpůsobte si kvalitu streamování

V minulosti iOS automaticky měnil kvalitu streamované muziky v závislosti na tom, zda čerpáte mobilní data, nebo využíváte Wi-Fi, přičemž u druhé možnosti jste měli vždy lepší kvalitu. S iOS 9 přišla možnost vyšší kvality streamování i v případě, že posloucháte hudbu přes mobilní data. Tato možnost se hodí v případě, že máte například neomezená data. Jděte do Nastavení -> Hudba a odklikněte možnost „Používat mobilní data“. Objeví se vám položka „Vysoká mobilní kvalita“. Apple upozorňuje, že aktivace této možnosti může způsobit to, že skladbám bude trvat déle, než začnou hrát. Pokud vám to nevadí, možnost aktivujte.

5. Jak povolit hudební knihovnu iCloud

Pokud máte předplacené Apple Music nebo iTunes Match, můžete využívat hudební knihovnu iCloud, což je snadná cesta, jak získat přístup k vašim skladbám napříč zařízeními. Máte-li knihovnu povolenou, můžete do svého iPhonu přidat skladbu z Apple Music a pustit si ji následně na iPadu – samozřejmě za předpokladu, že jste na obou zařízeních přihlášeni přes stejné Apple ID. Jděte do Nastavení -> Hudba -> a aktivujte Hudební knihovnu na iCloudu. Zařízení se vás zeptá, jestli chcete skladby sloučit, nebo nahradit. Při sloučení zůstanou skladby, které jste již na své zařízení stáhli, zachovány.

6. Jak přidat skladbu z hudební knihovny iCloud

Při brouzdání skladbami a playlisty v Apple Music můžete narazit na hudbu, kterou byste si chtěli stáhnout. Chcete-li mít jistotu, že ke skladbám budete mít přístup ze všech zařízení, přidejte je do hudební knihovny iCloud. Klepněte na tři tečky vedle názvu songu a pak na symbol „+“. Pro přidání celého alba nebo playlistu klepněte na symbol „+“ nad seznamem skladeb. Položky budou přidány do seznamu „Moje hudba“. Od té chvíle už je veškerá přidaná hudba dostupná ve všech zařízeních se stejným Apple ID a s aktivovanou hudební knihovnou iCloud. Poté, co skladbu či album přidáte do My music, z ikonky „+“ se stane symbol cloudu. Po kliknutí na něj skladbu či album stáhnete do vašeho zařízení pro offline poslech.

image

7. Nastavte omezení hlasitosti

Pokud máte obavy o svůj sluch, který byste si mohli poškodit poslechem příliš hlasité hudby, můžete přednastavit maximální hlasitost. V Nastavení -> Hudba naleznete možnost Limit hlasitosti. Ten si můžete buďto nastavit sami, nebo jej automaticky omezit na úroveň, doporučenou EU.

8. Zpřístupněte své skladby offline

Pokud chcete, můžete ušetřit data tím, že své oblíbené skladby budete namísto streamování poslouchat offline, když si je uložíte do svého iPhonu či iPadu. Otevřete Apple Music a klepněte na Moje hudba. U skladby, kterou chcete stáhnout, klepněte na tři tečky vedle jejího názvu. Vyjede vám okno s možnostmi včetně již dříve zmíněného symbolu cloudu se šipkou. Když na něj kliknete, stáhnete skladbu do svého zařízení. Pokud máte předplacenou službu Apple Music a aktivovanou hudební knihovnu v iCloudu, můžete stejným postupem stáhnout do zařízení i hudbu, kterou nemáte ve svých playlistech.

9. Zpřístupněte offline veškerou svoji hudbu

Pokud s Apple Music synchronizujete váš iPhone s iTunes, veškerá vaše hudba se přenese, ale nemusí to nutně znamenat, že bude přístupná offline. To znamená, že někdy budete muset využít pro přehrávání svá mobilní data, protože se Apple snaží ušetřit místo na vašem telefonu. Chcete-li zpřístupnit všechny vaše skladby offline, neexistuje zatím způsob, jak to provést najednou. Spoustu času si ale můžete ušetřit selekcí žánrů. V aplikaci Apple Music klepněte na Moje hudba, v horní části obrazovky zvolte Knihovna a pod pásem s náhledy naposledy přidaných skladeb zvolte Žánry. Vedle každého žánru aktivujte ikonku cloudu klepnutím na tři tečky a hudbu stáhněte. Takto můžete samozřejmě postupovat i v případě, že chcete mít offline jen skladby určitého interpreta nebo konkrétní alba.

image

10. Zobrazte pouze offline hudbu

Apple Musíc může být někdy matoucí, protože ne všechny skladby v sekci Moje hudba jsou k dispozici offline. Může se tedy stát, že vyplýtváte svá mobilní data, aniž byste o tom věděli. Chcete-li se tomu vyhnout, nabízí Apple Music možnost zobrazení pouze té hudby, která je k dispozici offline. Docílíte toho tak, že v sekci Moje hudba klepnete na vysouvací menu pod naposledy přidanými skladbami a zvolíte možnost „Jen stažená hudba“.

11. Odstraňte skladbu

Skladby z menu Moje hudba můžete snadno mazat. Klepněte na tři tečky vedle názvu skladby, zvolte Smazat a potvrdte.

12. Objednejte si hudbu, kterou jste slyšeli na Beats 1

Pokud vás při poslechu rádia Beats 1 zaujme některá skladba natolik, že si ji budete chtít stáhnout, máme řešení. Otevřete aplikaci iTunes Store a klepněte na symbol tří linek v pravém horním rohu. Klepněte na kartu Rádioa zobrazí se vám seznam skladeb, které jste na Beats 1 poslouchali. Jednotlivé skladby stáhnete klepnutím na příslušné tlačítko vedle názvu skladby

13. Zrušte sledování konkrétních umělců

Díky sociální funkci v Apple Music s názvem Connect můžete sledovat vaše oblíbené interprety. Když přidáváte skladby do hudební knihovny, dotyční interpreti jsou automaticky přidáváni do Connectu. U některých z nich ale nemusíte mít zájem je sledovat. Automatické přidávání naštěstí můžete velice snadno zrušit, a tímto krokem také automaticky smažete veškerá dosavadní sledování. Můžete také zrušit sledování jen u některých vybraných umělců nebo do seznamu sledovaných přidávat nové. Pro změnu nastavení ve sledování klepněte v aplikaci Music ve spodní části obrazovky na Connect a dále na Zobrazit sledované. V menu, které se vám zobrazí, máte možnost jediným zaškrtnutím zrušit automatické sledování, nebo v seznamu umělců deaktivovat sledování u jednotlivých položek. Po klepnutí na panel „Najít další umělce a kurátory“ se vám zobrazí seznam doporučených interpretů, ze kterých si pak můžete vybrat.

14. Požádejte Siri o přehrání zbytku alba

Pokud posloucháte hudbu z playlistu a chcete od určitého interpreta slyšet víc, můžete Siri požádat, aby vám přehrála celé jeho album nebo více jeho skladeb. Chcete-li slyšet zbytek alba, řeknětě Siri „Play the rest of this album“. Pokud svou žádost přednesete vprostřed playlistu, Siri přehraje požadované album a pak vrátí přehrávání zpět na místo, kde bylo přerušeno. Chcete-li od interpreta slyšet víc hudby, řekněte Siri „Play more from this artist“.

15. Přehrávejte hudbu na AirPlay reproduktorech nebo na Apple TV

Funkci AirPlay můžete využít k bezdrátovému streamování hudby přes AirPlay reproduktory nebo přes Apple TV. Pro začátek je potřeba se ujistit, že vaše zařízení, Apple TV či reproduktory jsou napojeny na stejnou Wi-Fi síť. Aktivujte na vašem iZařízení ovládací centrum přejetím prstem ze spodní části obrazovky a klepněte na AirPlay. Zobrazí se vám seznam zařízení, kompatibilních s AirPlay. Vyberte požadované a můžete začít přehrávat.

16. Použijte hudbu z Apple Music jako budík

Pokud se ráno necháváte budit vaším iPhonem či iPadem, může vás odteď probouzet váš oblíbený song. Otevřete Apple Music a vyberte požadovanou skladbu (v sekci Moje hudba nebo přímo v Apple Music, pokud máte službu předplacenou). Klepněte na tři tečky vedle názvu skladby stáhněte skladbu do svého zařízení. Otevřete aplikaci Budík, vyberte nebo zvolte čas (pro nové buzení stiskněte symbol „+“ v horní části obrazovky, pro úpravu existujícího zvolte „Upravit“. Klepněte na Zvuk, posuňte se do horní části obrazovky a můžete vybrat skladbu.

17. Časovač s hudbou

Používáte-li na iPadu či iPhonu časovač pro lepší zmapování nebo ohraničení vašich aktivit, můžete se na uplynutí lhůty nechat upozornit přehrávanou hudbou. Otevřete Minutku a klepněte na „Po skončení“, scrollujte úplně dolů a klepněte na Zastavit přehrávání. Chcete-li přehrávání nastavit na iPadu, otevřete na zařízení Minutku a klepněte na ikonku s notami. Opět scrollujte dolů a stiskněte Zastavit přehrávání.

18. Vyhněte se automatickému placení po vypršení vaší zkušební lhůty v Apple Music

Pokud jste aktivovali tříměsíční zkušební lhůtu zdarma u Apple Music, bude vám po jejím uplynutí autmaticky stržena platba. Nebo taky ne. Otevřete Apple Music a klepněte na ikonku portrétu v levém horním rohu. Klepněte na Zobrazit Apple ID a přihlašte se ke svému účtu. Sjeďte k nadpisu Předplatné a klepněte na Spravovat. Zde stačí jen vypnout Automatické obnovení. Podrobně o zrušení členství v Apple Music píšeme zde. Zajímají vás první ohlasy na Apple Music? Podívejte se na ně zde.

Post Tags