HomeiPad5 způsobů přenosu vašich souborů z Macu do iOS zařízení

5 způsobů přenosu vašich souborů z Macu do iOS zařízení

Přenos souborů mezi Macem a mobilním zařízením je poměrně snadný, a dokonce neexistuje jen jedna jediná cesta. V tomto článku vám představujeme 5 základních způsobů přenosu.

AirDrop

AirDrop je technologie od Applu, díky které můžete sdílet soubory napříč zařízeními. Můžete ji využít při přenosu souboru z jednoho Macu do druhého, mezi iOS zařízeními, ale i z Macu do iOS zařízení a naopak. Otevřete v Macu Finder a v liště vlevo zvolte AirDrop. Zároveň se ujistěte, že máte AirDrop aktivovaný v iOS zařízení, do kterého chcete soubory přenášet (v Ovládacím centru).

Aby byl AirDrop aktivní, nesmí být vaše iOS zařízení uspáno. V Macu přetáhněte požadovaný soubor na ikonu vašeho zařízení v okně AirDrop. Na vašem iOS zařízení se vám objeví menu, nabízející seznam aplikací, které mohou přenesený soubor otevřít. AirDrop se bohužel nehodí pro přenos úplně všech typů souborů. Pokud například z Macu odešlete zvukový soubor ve formátu AAC, nabídne vám iPhone k jeho otevření nejrůznější aplikace jako například Everonote, hlasové poznámky či Dropbox, ale nenabídne možnost otevření v hudebním přehrávači.

airdrop-100654734-medium

E-mail

E-mail je dobrý způsob, jak do iOS zařízení odeslat menší formáty. Zde je cesta poměrně logická a snadná: e-mail s příslušnou přílohou jednoduše odešlete sami sobě a otevřete ve vašem iOS zařízení. Pro stažení a otevření přílohy na ni klepněte. Přenos za použití Wi-Fi připojení vám samozřejmě ušetří mobilní data.

Dropbox nebo jiné služby

Pokud ve svém iOS zařízení máte aplikaci Dropbox (nebo jinou službu, založenou na cloudovém úložišti, jako například Google Drive, Box a další), můžete do ní z Macu nahrát potřebné soubory a ve vašem iOS zařízení je posléze stáhnout. Podobně jako e-mail je i tato služba limitovaná, co se týče typu a velikosti souborů. U některých specifických typů souborů budete potřebovat příslušnou iOS aplikaci.

 

iCloud Drive

iCloud Drive se od ostatních cloudových služeb mírně liší. Ukládá soubory, které jste již otevřeli v konkrétních aplikacích, do vyhrazených složek. Můžete do iCloud Drive přidat soubor a vytvořit mu jeho vlastní složku, ale službu můžete využít i k pouhému kopírování a přenášení souborů. V Macu přidáte soubory do iCloudu například přes Finder. Stejně jako AirDrop, naleznete i iCloud Drive v levé části okna Finderu. Vyberte soubory, které chcete přenést, a zkopírujte je do iCloud Drive. Pokud chcete přidat soubor, k jehož otevření je zapotřebí aplikace, která již má v iCloudu svou složku, můžete ho přidat přímo do ní. V iOS zařízení pak buďto spustíte aplikaci, která daný soubor otevře, nebo spustíte iCloud Drive, klepnete na soubor a poté klepnete na sdílecí tlačítko, které vám nabídne klasické možnosti sdílení, uložení a spuštění.

 

Sdílení přes iTunes

Některé z iOS aplikací mohou využívat sdílení přes iTunes. Chcete-li ho vyzkoušet, připojte iOS zařízení k Macu, následně ho vyberte v iTunes a klikněte na položku Aplikace v levé části okna iTunes. Úplně dole najdete sekci „Sdílení souborů“.

Prostřednictvím sdílení přes iTunes můžete synchronizovat soubory do vašeho iOS zařízení za použití konkrétních aplikací.

Zobrazí se vám okno s aplikacemi, přes které je možné převod provést, a napravo okno se soubory. Ujistěte se, že odpovídající aplikace máte ve vašem iOS zařízení. Převod souborů jednoduše provedete jejich přetažením z pravého okna na název příslušné aplikace.

Snímek obrazovky 2016-04-10 v 18.30.48