HomeiPad10 nejlepších aplikací na cesty

10 nejlepších aplikací na cesty

Podívejte se na nejlepší obrázky pořízené na iPhone (podle Apple)

Nikdo nechce mít telefon zaplněný hromadou neužitečných podivných aplikací. Proto vám přinášíme výběr těch nejlepších, které můžete využít na svých cestách.

Citymapper

Cestujete po Londýně, Berlíně, Paříži, New Yorku či jiné světové metropoli a potřebujete nápovědu ohledně trasy či veřejné dopravy? Zkuste Citymapper.

Citymapper nabízí komplexní, snadno použitelné a hravou formou podané informace, detailní plánovač trasy včetně informací o odletech, integraci Uber a cyklotrasy. Seznam měst s podporou Citymapper naleznete na spodní části webové stránky, kde můžete hlasovat i pro vaše město.

Cena: Zdarma

citymapper

Duolingo

Ve výukové aplikaci Duolingo je registrováno již přes 70 milionů lidí. Plnohodnotnou jazykovou výuku samozřejmě nenahradí, ale je rozhodně zábavným způsobem, jak získat základy jazyka nebo si před cestou osvěžit gramatiku a slovní zásobu. Její rozhraní připomíná počítačovou hru. Aplikace vás provede několika levely, které potřebujete dokončit, abyste mohli postoupit dál, a po cestě sbíráte body.

Cena: Zdarma

duolingo

XE Currency

XE.com je web, kde můžete provádět převody měn. Příslušná aplikace si svou popularitu vydobyla poměrně brzy, nyní hlásí již přes 20 milionů stažení. Kromě prostého převodu nabízí plno jiných prvků v podobném směru, jako jsou ceny drahých kovů nebo historické grafy měn, ale její nejzákladnější funkce bude tím, co se vám na cestách bude nejvíce hodit. Aplikace funguje i offline, kdy ukládá poslední aktualizaci údajů, což se vám může hodit v případě, že se nacházíte na místě s omezeným připojením, nebo chcete šetřit data.

Cena: Zdarma

xe_currency

Tripit

Tripit je takovým kapesním cestovním agentem. Shromažďuje veškeré potřebné informace, jako jsou potvrzující e-maily o nejrůznějších rezervacích, údaje o pronájmu aut a další, a vytváří z nich jeden jediný itinerář. Do aplikace jenom přepošlete příslušné e-maily a Tripit vše udělá za vás. Pokud vás cestuje více, můžete itinerář snadno sdílet a upravovat.

Cena: Zdarma

Tripit

Splittr

Pokud cestujete ve skupině přátel, může dojít k situacím, kdy si budete potřebovat rozdělit účty. Pro tyto účely existuje řada aplikací, ale na cestách se vám nejvíce bude hodit právě Splittr. Do aplikace pouze zadáte údaje o tom, kolik kdo platil, a ona za vás udělá zbytek. Samozřejmostí je podpora cizích měn, které navíc můžete kombinovat, aniž byste sami museli provádět převod.

Cena: £1.49

splittr

App in the Air

App in the Air je šikovná aplikace pro sledování letů. Disponuje velice bohatým pokrytím, co se aerolinek a letišť týče. App in the Air bude udržovat informace o vámi požadovaném letu stále čerstvé, každou trasu rozdělí do čtyř fází: check-in, nástup na palubu, vzlet a přistání. Je kompatibilní s výše uvedeným Tripitem.

Cena: Zdarma

app_in_the_air

Google Translate

Známý překladač může být velice užitečnou pomůckou při práci či učení jazyků. Má velice praktické a všetranné použití. Kromě klasického textového zadávání můžete slova do Google Translate i diktovat a dokonce dokáže i detekovat text přes hledáček fotoaparátu.

Cena: Zdarma

Translate_Google

LiveTrekker

Tato ambiciózní aplikace dokáže z vašeho výletu vytvořit unikátní deníkový zápis. Sleduje vaši cestu, zaznamenává například i vaši rychlost nebo převýšení. K jednotivým místům můžete přidávat fotografie, video i audio nebo text a své deníky následně sdílet.

Cena: Zdarma

LiveTrekker

Wolfram Sun Exposure

V dnešní době existují aplikace dokonce i pro zjištění, jak dlouho a kdy můžete bezpečně pobývat pod sluncem. Jednou z nejlepších a nejpodrobnějších je Wofram Sun Exposure. Zadáte typ své pokožky a aplikace vám vypočítá, jak dlouho můžete pobývat na slunci, aniž byste se spálili, a to na základě aktuálního času, polohy a síly opalovacího krému, který používáte. Aplikace nabízí i předpovědi UV záření pro vaši oblast.

Cena: £0.79

wofram

Time Out

Time Out je světoznámá a osvědčená platforma, díky které se vždy dozvíte, co můžete v daný čas a na daném místě podniknout. A nyní má Time Out i svou aplikaci. Ta má opravdu široké pokrytí a sleduje naprosto všechno počínaje bary a restauracemi a konče aktuálními akcemi. S Time Out už nikdy neprošvihnete nic ve vašem okolí. V aplikaci můžete také provádět rezervace míst v restauracích i lístků na nejrůznější akce.

Cena: Zdarma

TimeOUt