HomeMacAktivujte si náhled webové stránky v OS X s naším jednoduchým trikem

Aktivujte si náhled webové stránky v OS X s naším jednoduchým trikem

Určitě jste někdy při prohlížení stránky narazili na link, který jste z nejrůznějších důvodů nechtěli nebo nemohli otevřít hned. Díky našemu článku se dozvíte, jak v OS X zobrazovat náhledy webových stránek, aniž byste potřebovali Force Touch Trackpad. Uživatelé Macu mají při prohlížení webových stránek jednu obrovskou výhodu: kromě klasického otevření URL a jejího otevření na pozadí mají ještě třetí možnost, kterou je rychlý náhled webové stránky z linku. Nepotřebujete nic víc, než Mac s nejnovější verzí Safari a OS X, a rozhraní, podporující multi-touch, jako je Magic Trackpad, Magic Mouse nebo „pouhý“ touchpad na novějších verzích Maců.

Jak používat poklep třemi prsty k zobrazení náhledu webové stránky

  1. Otevřete Safari v Macu a zadejte libovolnou stránku.
  2. Najeďte kurzorem na nějaký link na zadané stránce a zlehka na něj klepněte třemi prsty najednou. Dejte si pozor, abyste neklikli.
  3. Možná to chvilku potrvá, ale mělo by se vám ukázat okno s náhledem webové stránky, na kterou link odkazuje. Je to v podstatě malé okno prohlížeče, takže je plně ovladatelné a interaktivní.
  4. Okno zavřete kliknutím na jakékoliv místo na původní stránce, nebo dalším jemným poklepem třemi prsty. Pokud se rozhodnete na stránku přejít, klikněte na ni jako obvykle.

Snímek obrazovky 2016-04-13 v 10.30.41
Díky tomuto jednoduchému triku získáte vždy plnohodnotný náhled odkazovaných webových stránek, aniž byste je museli otevírat v jiném okně nebo panelu.
Vyzkoušeli jste náš návod a nefunguje? V Apple Menu v horní liště na vaší obrazovce jděte na Předvolby systému -> Trackpad nebo Myš, a ujistěte se, že máte zaškrtnuté políčko u položky „Hledání a datové detektory“.

Snímek obrazovky 2016-04-13 v 10.54.58