HomeiPadJak ukládat PDF soubory do aplikace iBooks – jednoduchý návod

Jak ukládat PDF soubory do aplikace iBooks – jednoduchý návod

Jak ukládat PDF soubory do iBooks - návod

Návodů, tipů a triků není nikdy dost. Někdo ocení zejména ty pokročilé, ale najdou se uživatelé, kteří tápou v naprostých základech. I jim dokážeme vyjít vstříc – dnešní návod se věnuje převodu PDF souborů do iBooks. V tomto návodu si povíme, jak snadno a rychle dostat PDF soubor prakticky odkudkoliv do iBooks, kde je můžete mít bezpečně uložené a snadno dosažitelné. Pokud máte starší iOS zařízení, které vám bylo dodáno bez předinstalovaných iBooks, nezoufejte – aplikaci si můžete zdarma stáhnout.

Pro převod PDF souborů do iBooks následujte tyto jednoduché kroky:

Za prvé musíte ve svém iOS zařízení otevřít daný soubor. Ten může být zaslán e-mailem, uložen v Dropboxu nebo například otevřený ve webovém prohlížeči. Způsob přidání PDF souboru do iBooks závisí na tom, odkud jej máte.

 

PDF ze Safari

Poté, co soubor otevřete v Safari, klepněte na obrazovku. V její horní části se vám zobrazí možnosti otevření. Zvolte „Otevřít v iBooks“ – soubor bude automaticky uložen ve vaší knihovně.

image

Nabídka „Sdílet“

U ostatních aplikací včetně Mailu budete muset použít tlačítko pro sdílení. Poté, co na ně klepnete, zobrazí se vám nabídka možností. Klepněte na „Otevřít v…“ a poté vyberte „Copy to iBooks“. Soubor se automaticky uloží a otevře v iBooks.

image

Chcete-li v iBooks zobrazit pouze PDF soubory, rozklikněte nabídku s nápisem „Všechny knihy“ uprostřed horní části obrazovky.