HomeiPadŽlutý symbol baterky: co, proč, a jak na to?

Žlutý symbol baterky: co, proč, a jak na to?

Žlutý symbol baterky: co, proč, a jak na to?

Zaznamenali jste někdy zežloutnutí symbolu baterky u vašeho iOS zařízení? Znamená to, že přístroj se přepnul do režimu nízké spotřeby. Vysvětlíme vám, jak to funguje a jak získat zpět „zelenou baterku“.

Co znamená žlutý symbol baterie na iPhonu?

V první řadě je důležité pochopit, že režim nízké spotřeby je skvělou a užitečnou funkcí, která dokáže vaší baterii v případě potřeby znatelně prodloužit výdrž. Režim nízké spotřeby deaktivuje následující funkce: Night Shift, stahování e-mailů, Hey Siri, aktualizace aplikací na pozadí, automatické stahování, připojování k Wi-Fi a některé vizuální efekty. Po vypnutí výše uvedených funkcí se životnost baterie vašeho iPhonu výrazně prodlouží. Přepnutí na režim nízké spotřeby vždy poznáte podle žlutého indikátoru baterie.

K přepnutí na tento režim dochází dvěma způsoby. První možností je jeho ruční nastavení. V druhém případě na režim nízké spotřeby najede váš přístroj sám poté, co procento nabití baterie klesne pod 20%.
Pokud ke snížení spotřeby dojde z druhého důvodu, bude váš indikátor baterie žlutý do té doby, než telefon nabijete minimálně na 80% a poté se režim sám deaktivuje. V případě manuálního nastavení režimu nízké spotřeby zůstává indikátor žlutý až do stoprocentního nabití.

Vypnutí režimu nízké spotřeby

Pokud chcete režim nízké spotřeby vypnout sami a zbavit se tak žlutého indikátoru baterie, můžete udělat následující:

  • Nechte iPhone nabít minimálně na 80%, kdy se režim nízké spotřeby vypne automaticky a indikátor baterie změní svou barvu na zelenou.
  • Režim nízké spotřeby lze vypnout i ručně. Jděte do Nastavení -> Baterie, a zde režim vypněte.image

Mějte na paměti, že přepnutí na režim nízké spotřeby opravdu znatelně šetří baterii, takže pokud vám nevadí, že dočasně přijdete o určité funkce, rozhodně ho v případě nutnosti (slabá baterka, nabíječka v nedohlednu) využijte.