HomeMac8 nejlepších video přehrávačů pro Mac

8 nejlepších video přehrávačů pro Mac

8 nejlepších video přehrávačů pro Mac

Hlavní rozdíl mezi jednotlivými přehrávači tvoří především kodeky a podpora nejrůznějších typů souborů. Většina přehrávačů však svým uživatelům zkrátka poskytuje to, co je od nich očekáváno – dostatek funkcí pro většinové spotřebitele. I proto je opravdu těžké vypíchnout ty nejlepší kousky jen na základě funkcí, které třeba nikdy nevyužijete.

VLC

VLC zabírá pomyslnou první příčku našeho žebříčku. Ultravýkonný multimediální přehrávač může být přesně tím jediným, co budete potřebovat, ať už jako pokročilý uživatel, nebo „pouhý“ divák. Jen stěží byste hledali kodek nebo formát, který VLC nepodporuje. Určitě vás ohromí i široká škála možností přizpůsobení a rozšíření. VLC navíc není jen mediálním přehrávačem, ale poslouží i jako nástroj pro katalogizaci nebo pro nahrávání obrazovky. Přehrávač rovněž podporuje gesta na trackpadu, což s radostí uvítají ti, kteří nepoužívají myš.
VLC má bohužel i své nevýhody. Patří k nim poměrně zastaralé rozhraní a nepříliš velká přívětivost k baterii. Ve srovnání s ostatními přehrávači VLC vaši baterii opravdu nešetří.
Stáhnout

vlc-media-player-nightly-01-700x490
QuickTime Player

QuickTime Player je nativní aplikací OS X a za léta své existence se skutečně vypracoval. Důvodem, proč jej doporučujeme na druhém místě, je především jeho ohleduplnost k baterii notebooku (ostatně touto vlastností disponuje většina nativních OS X aplikací). Velikým minusem zmiňovaného přehrávače je zoufalý nedostatek podporovaných formátů, zejména u souborů MKV. Velice schopný je však QuickTime, pokud jde o formát MOV, v němž probíhá záznam videa u většiny zařízení iOS. QuickTime taktéž slouží jako rekordér videa, audia a obrazovky, a v této oblasti podává velice dobré výsledky. Jako jeden z mála přehrávačů také podporuje AirPlay. Další nespornou výhodou je to, že nemáte žádné starosti s jeho stahováním a instalací. Pro majitele OS Windows, kteří by jej chtěli vyzkoušet, dodáváme link ke stažení.

quick time player

MPlayerX

Přehrávač MPlayer má několik variant, zde konkrétně budeme rozebírat MPlayerX. Ten nabízí vše, co si jen od mediálního přehrávače můžete přát, a ještě něco navíc. Například vám přehraje téměř cokoliv, co mu předložíte, podporuje gesta na touchpadu, nabízí automatické kódování titulků, podporuje online přehrávání z webů jako YouTube nebo Vimeo, pokud sledujete seriál, dokáže automaticky přehrát následující epizodu (pokud jsou řádně pojmenované) a dokáže si poradit i s připojením domácího kina pro lepší audio zážitek. Dokonce jej můžete ovládat pomocí Apple Remote. Možná se ptáte, proč obsadil až třetí příčku, když je tak úžasný.
MPlayerX totiž kazí reklamy. Skutečně, tento software je plný adwaru, který může být dokonce detekován jako malware. Adwaru není zas tak těžké se zbavit, je to ale práce navíc, a to je ten důvod, proč je MPlayerX číslem 3.
Stáhnout

MPlayerX-best-video-player-for-Mac

Watch This

Watch This je relativním nováčkem na scéně mediálních přehrávačů, a i za tak krátkou dobu se u mnoha uživatelů začal těšit velké oblibě. Tento přehrávač pochází z dílny tvůrců aplikace Subtitles a je určen zejména těm, kteří sledují filmy a seriály. A jaké jsou nejopěvovanější funkce Watch This? Aplikace dokáže sama vyhledat a seřadit veškeré vaše filmy a pořady, dává místo vás pozor na to, kdy vyjde nová epizoda vašeho oblíbeného pořadu, a na základě odběrů vás na ni upozorní. Nemusíte si lámat hlavu s kodeky a formáty souborů – Watch This přehraje jakýkoliv typ souboru díky virtuální podpoře.
Pozitiva bychom tedy měli – a věřte, že je jich mnohem více, než jsme teď vyjmenovali. Hlavní negativum? Cena. Činí 15 dolarů, což je na videopřehrávač opravdu neobvyklé.
Stáhnout

watch_this

Elmedia Player

Aplikaci Elmedia Player zakoupíte přes App Store ve dvou verzích: free a PRO. Ve free verzi dostanete poměrně výkonný video přehrávač, které zvládne skoro všechny formáty včetně MKV a podporuje přehrávání v HD. Mezi jedinečné vlastnosti Elmedia Playeru patří schopnost přehrávání online videí téměř odkudkoliv, plovoucí okno přehrávače nebo schopnost editace titulků přímo v přehrávači. Součástí přehrávače je také desetipásmový ekvalizér, což u videopřehrávačů není zrovna obvyklé. U videí můžete provádět i základní úpravy, měnit poměr stran a otáčet či překlápět video, PRO verze navíc umožňuje například stahování online videí.

Stáhnout

elmedia_player

5KPlayer

5KPlayer je velmi výkonným multimediálním přehrávačem se zaměřením převážně na online obsah – bohužel na úkor podpory různých formátů videa. Jak již jméno napovídá, nejsilnější schopností tohoto přehrávače je Ultra HD 4K a 5K obsahu, a na tomto poli suverénně poráží většinu svých konkurentů. Dalším velkým plusem je přehrávání i stahování videí umístěných online například na YouTube, Vevo či Dailymotion. 5KPlayer také nabízí podporu nejrůznějších rádiových stanic, například BBC, Heart nebo Planet Rock. Jeho prostřednictvím můžete také stahovat audio ze Soundcloudu. 5KPlayer také patří mezi několik jedinečných přehrávačů, podporujících AirPlay, díky čemuž můžete obsah, přehrávaný ve vašem Macu, streamovat do iPhonu, iPodu touch či iPadu.

Stáhnout

5K_Player
MPV

MPV je v podstatě odnož populárního MPlayeru. Kromě spustitelnosti v prostředí vašeho počítače umožňuje MPV i jeho vkládání, takže ho můžete použít například i na vašich webových stránkách. Je multiplatformní, takže se neomezuje jen na OS X – velice oblíbený je například u uživatelů Linuxu.
MPV sice neoplývá stovkami nejrůznějších funkcí, je však skvělý ve své lehkosti, jednoduchosti a přizpůsobitelnosti.
Stáhnout

mkv-mac

Kodi

Žádný seznam videopřehrávačů není kompletní bez Kodi. Ten možná budete znát pod jeho předchozím názvem – XBMC. Kodi v odkazu svého předchůdce směle pokračuje s mnohem propracovanějším rozhraním a nepřeberným množstvím možností. Jeho hlavní výhoda spočívá ve schopnosti organizovat mediální soubory, ale také ve variabilitě jejich přehrávání. Kodi rovněž nabízí silnou podporu pro nejrůznější rozšíření, díky které můžete přidávat řadu pluginů. Podporuje také online přehrávání a všechny typy titulků.
Je multiplatformní a můžete ho nainstalovat na většinu počítačů i mobilních zařízení.
Stáhnout

Kodi

Post Tags