HomeMacGoogle Chrome experimentuje s Apple OS X notifikacemi. Vyzkoušejte je!

Google Chrome experimentuje s Apple OS X notifikacemi. Vyzkoušejte je!

Google přináší uživatelům Macu možnost aktivace push oznámení, a to díky integraci Apple Oznamovacího centra v OS X. Vzhledem k tomu, že stále probíhají určité úpravy, je tato funkce zatím skrytá, ale existuje způsob, jak ji aktivovat.

Abyste si novou funkci v Chromu mohli vyzkoušet, musíte mít nainstalován Chrome Canary. Tento prohlížeč může na vašem počítači běžet souběžně s klasickým Chromem – nemusíte se tedy bát, že byste o běžnou verzi Chromu instalací Canary přišli.

Snímek obrazovky 2016-04-20 v 9.53.20

Jeden z vývojářů na webu Chromium poznamenal, že tým okolo prohlížeče Google Chrome „aktivně pracuje na integraci s nativním oznamovacím centrem v OS X“, a že funkce by mohla být zakomponována již v příští verzi Google Chrome.

Jak funkci aktivovat?

Zadejte do adresního řádku v Chromu Canary adresu chrome://flags/#enable-native-notifications, a odklikněte „Aktivovat“ u položky „Povolit nativní oznámení Mac“. Poté restartujte Chrome, abyste funkci aktivovali.

Snímek obrazovky 2016-04-20 v 9.55.57
V říjnu společnost Google oznámila, že deaktivuje své vlastní Chrome Notification Center pro Macy. Tato funkce, která umožňovala přístup k notifikacím v Chromu, byla prý velmi málo využívaná.

Zda se podpora nativních oznámení v OS X stane plnohodnotnou součástí klasické stabilní verze Chromu, zatím není jasné. Tým vývojářů uvedl, že mohou narazit na spoustu překážek.

chrome-mac-notificaiton-center