HomeiPadJak si vytvořit widget z playlistu Apple Music? Je to jednoduché a užitečné.

Jak si vytvořit widget z playlistu Apple Music? Je to jednoduché a užitečné.

Jste-li majitelem předplatného Apple Music, Apple vám nyní umožňuje vytvářet widgety ze svých playlistů, a to prostřednictvím svých webových stránek. Vše, co k tomu potřebujete, je URL vašeho vybraného playlistu, a generátor udělá zbytek té těžké práce za vás.

Widget je omezen na třicetisekundovou ukázku každého songu z vybraného seznamu. Ve spodní části widgetu naleznete odkaz na Apple Music, kde se ti, kteří ještě nemají službu předplacenou, mohou upsat k tříměsíční zkušební lhůtě zdarma.

Jak tedy vytvořit vkládatelný playlist z Apple Music?

  • Zkopírujte URL playlistu do iTunes, nebo pomocí sdílecího tlačítka v aplikaci Hudba ve vašem iOS zařízení.image
  • Navštivte tuto webovou stránku a do příslušného pole vložte URL playlistu. Widget by měl být automaticky vygenerován. Objeví se na něm všechny obsažené písně, název playlistu a jméno autora.image
  • Pod playlistem naleznete tzv. embed kód, který pak můžete vkládat na stránky, které to umožňují.image

Nad playlistem rovněž naleznete možnost úpravy výšky a šířky. Písně v playlistu, které se nenacházejí v nabídce Apple Music, budou ze seznamu vyřazeny.

Každá položka playlistu se bude přehrávat po dobu třiceti sekund. V prohlížeči počítače se budou skladby automaticky přepínat. Předplatitelé Apple Music mohou kliknout na logo nebo název playlistu – v iTunes nebo v aplikaci Hudba se jim pak zobrazí kompletní seznam stop bez jakýchkoliv omezení.

Vytvořený widget je pouze náhledem. Do widgetů, které nabízí Spotify, to má ještě relativně daleko, dá se to však považovat za dobrý začátek. Zjevným úmyslem těchto widgetů je přilákat nové potenciální předplatitele na tříměsíční zkušební lhůtu zdarma, tímto způsobem však můžete také upozornit své přátele na svou oblíbenou hudbu.