HomeMacMac OS X: 6 nejčastějších problémů s aplikací Mail + jak je vyřešit

Mac OS X: 6 nejčastějších problémů s aplikací Mail + jak je vyřešit

Mac OS X: 6 nejčastějších problémů s aplikací Mail + jak je vyřešit

Problémy s konfigurací nativního Mailu v OS X jsou poměrně časté a pro uživatele velmi frustrující. Naše tipy k odstranění těchto problémů by vám měly pomoci.

Problémy s e-mailem řadí uživatelé Maců k těm zdaleka nejhorším. Občas jsou potíže způsobeny problémy s koncovým serverem, mnohem častěji jde ale o záležitosti, které z trochou zručnosti zvládnou sami uživatelé.

Zprávu nelze přesunout do koše

IMAP účty občas zaznamenávají problémy se synchronizaci nebo připojením. Řada uživatelů hlásí, že nativní aplikace Mail v Macu generuje chybu při pokusu o odstranění zprávy. Zkuste otevřít Mail, klikněte na Předvolby v menu v horní části vaší obrazovky, poté na Účty, vyberte příslušný mailový účet, klikněte na Chování schránek a deaktivujte možnost „Ponechat odstraněné zprávy na serveru“.

V e-mailu se nezobrazují podpisy

Samotné vytvoření podpisu k e-mailu vám bohužel ještě nezaručuje, že se tam skutečně po jeho odeslání objeví. Nezáměrně provedené změny mohou způsobit, že se podpis přestane ke zprávám připojovat. Podpis nastavíte tak, že otevřete aplikaci Mail, v menu v horní části obrazovky zvolíte Předvolby a vyberete Podpisy. V levé části okna vyberete odpovídající e-mailový účet, zvolte v dolním menu „Vybrat podpis“ a … vyberte požadovaný podpis. Náhled podpisu se vám zobrazí v pravém panelu.

Ke zprávám je připojen nesprávný podpis

Občas se stane, že se ke zprávě připojí podpis, náležící k jinému účtu. I tento problém se dá snadno napravit. Otevřete Mail, v menu v horní části obrazovky opět vyberte Předvolby a poté Podpisy. V předvolbách podpisů vyberte požadovaný e-mailový účet v levém panelu a v menu ve spodní části okna vyberte ten správný podpis.

Kam zadat nastavení mailu?

Mnoho uživatelů neví, kam má zadávat servery pro příchozí a odchozí poštu v Mailu. Pokud se tyto hodnoty změní a je potřeba aktualizovat nastavení, nevědí si rady. Nastavení Mailu je naštěstí velice snadné. Otevřete aplikaci, v menu v horní části obrazovky zvolte Předvolby a poté Účty. V levém panelu vyberte odpovídající účet, napravo se vám pak objeví jeho nastavení, kde můžete provést potřebné úpravy.

Nevyžádaná pošta vyžaduje konfiguraci

Nevyžádané e-maily jsou problémem pro všechny – ani uživatelé Maců nejsou vůči nim imunní. Čím déle používáte svou e-mailovou adresu, tím vyšší je pravděpodobnost, že budete dostávat spam. Nativní aplikace Mail v OS X však umožňuje jejich výskyt redukovat.

Otevřete Mail, v menu v horní části obrazovky zvolte Předvolby a poté Nevyžádané. Povolte filtrování nevyžádané pošty a poté dolaďte detaily.

Snímek obrazovky 2016-04-22 v 14.13.57

Nevyhovuje mi nové zobrazení

Uživatelé OS X El Capitan mohou dokonce měnit vzhled Mailu. Jak na to? Otevřete Mail a v menu v horní části obrazovky zvolte Předvolby. Poté klikněte na Zobrazení. Zde poté můžete zvolit nastavení klasického zobrazení, gesta a způsob zobrazování zpráv i jejich hlaviček.

Snímek obrazovky 2016-04-22 v 14.17.22