HomeAplikaceMějte svůj (rodinný) rozpočet pod kontrolou s těmito aplikacemi

Mějte svůj (rodinný) rozpočet pod kontrolou s těmito aplikacemi

Mějte svůj rozpočet pod kontrolou s těmito aplikacemi

S námi nabízenými aplikacemi pro iPhone či iPad bude péče o váš rozpočet zase o něco snazší a příjemnější.

Jednou z cest, jak si udržet rozpočet pod kontrolou, je mít o něm podrobný přehled. Musíte si také dávat pozor na to, jak moc se blížíte ke svým limitům. Aplikace pro správu osobních financí jsou skvělým způsobem, jak získat přehled o měsíčním toku vašich financí, a zároveň vám pomohou ušetřit. Podívejme se na ty nejlepší.

HomeBudget

S aplikací HomeBudget můžete ručně zadávat své příjmy a výdaje, a to jak ty opakované, tak i ty náhlé. Můžete plánovat dopředu zadáním částky, kterou chcete utratit ve specifických kategoriích, jako například platby, spojené s provozem auta, nebo chozením na večeře. Po zadání plateb můžete zkontrolovat, jak moc se blížíte k překročení rozpočtu.

HomeBudget má ještě jednou speciální funkci: Umožňuje synchronizace vašeho rozpočtu s ostatními. Osoba, se kterou sdílíte domácí finance, může přidat své výdaje a příjmy a společně můžete pracovat na zlepšení rozpočtu.

Pokud se tedy na řízení financí chcete podílet s dalšími členy domácnosti, je pro vás HomeBudget tou pravou aplikací.

Stáhnout (4.99)

image1_homebudget-lite-w-sync

YNAB

Plánování rozpočtu je jedna věc, ale pochopit, proč nějaký rozpočet vůbec potřebujete, je věc druhá. YNAB pro vás dělá víc, než jen to, že vám pomáhá fungovat v rámci vašich prostředků: pomáhá vám zhodnotit váš životní styl a rozhodnout se, jaké platby jsou v daný den nejdůležitější. Hlavní myšlenka spočívá v tom, že každá koruna má svém místo. V praxi to znamená, že budete muset vymyslet plán pro každou část svého rozpočtu, i kdyby to mělo znamenat složku „peníze, které jsem zapomněl zahrnout do rozpočtu“.

Finance jsou rozděleny podle toho, na co byly určeny, za co byly ve skutečnosti utraceny a co na konci měsíce zbylo. Jak se svým rozpočtem postupně pracujete, můžete sledovat, jak se vaše peníze „navíc“ přesouvají do dalšího měsíce, což můžete snadno přetavit v šetření na nový telefon nebo příští dovolenou.

Pokud patříte mezi lidi, kteří na konci měsíce nemají ani korunu navíc, můžete YNAB vyzkoušet. Jediné, co budete muset udělat, je registrace.

Stáhnout

ybnd

Goodbudget

Goodbudget využívá ke spoření obálkovou metodu. Můžete vytvářet virtuální obálky pro vaše každoměsíční náklady. Váš pravidelný příjem do nich pak musíte rozdělit. Jakmile jej vyčerpáte, obálky se vyprázdní. Hlavní myšlenka spočívá v tom, že peníze, které jste „vložili do obálky“, už vlastně nemůžete utratit za nic jiného. Veškeré změny provádíte ručně, takže máte kontrolu nad pohybem u každé obálky.

Základní verze aplikace je omezena na deset obálek, s měsičným předplatným můžete jejich počet neomezeně navýšit, přidat další účty a získat přístup k pětileté historii transakcí. Díky předplatnému také získáte možnost synchronizace až s pěti zařízeními.

Stáhnout

good

PocketGuard

Aplikaci PocketGuard propojíte se svou platební kartou a bankovními účty a ručně nastavíte své příjmy a výdaje. Tím získáte přehled o tom, za co utrácíte peníze a jak vypadá váš měsíční cash flow. Součástí aplikace je i funkce „In My Pocket“, díky níž získáte představu o financích na den, týden a měsíc.

PocketGuard vám ale například na základě analýzy vašich průměrných příjmů a výdajů také poradí s tím, zda si můžete dovolit určitý nákup. Například pokud byste si chtěli koupit nový MacBook Rose Gold, stačí klepnout na „I want to buy“ a dozvíte se, jako moc takový nákup vyprázdní vaše kapsy.

Pokud rádi šetříte, ale zároveň máte tendence ke spontánním nákupům, PocketGuard vám pomůže ochránit vaše finance a dá vám svolení k nákupu pouze tehdy, když si ho skutečně můžete dovolit.

PocketGuard je k dispozici pouze uživatelům v zámoří, tvůrci však mají v plánu expandovat.

pocketguard_info_3

Mint

Mint se více týká financí než rozpočtu, ale nenechte se odradit. Brzy poté, co aplikaci začnete používat, přijdete na to, že vám automaticky vytváří rozpočet. Poté, co s ní propojíte své platební karty a bankovní účty, aplikace automaticky vytvoří rozpočet na základě vypozorovaných návyků v utrácení. Svůj finanční strop můžete navyšovat i snižovat a v rozpočtu přidávat i ubírat jednotlivé kategorie. Záznamy o výdajích i příjmech jsou automaticky aktualizovány spolu s tím, jak používáte své platební karty nebo bankovnictví. Hotovostní transakce musíte samozřejmě přidávat ručně.

Jediným problémem automatizovaného rozpočtového systému je to, že výdaje občas nejsou zaneseny správně, takže je musíte ručně upravit.

Mint je skvělým způsobem, jak sledovat tok svých financí v případě, že vedení rozpočtu neberete zas tak vážně.

Stáhnout

mint

Daily Budget

Pokud jsou vaše finance tak napjaté, že musíte počítat den po dni, může vám pomoci Daily Budget. Příjmy a výdaje zadáte ručně, přidáte procento příjmu, které chcete ušetřit, a aplikace vám povolené výdaje rozdělí do jednotlivých dnů.

Rychle a snadno tak zjistíte, kolik si můžete dovolit denně utratit. Aplikace vám každý den také velice rychle spočítá, kolik můžete utratit následující den, pokud neutratíte vše.

Daily Budget je skvělým doplňkem vašich aplikací pro správu financí. Neposkytuje vám měsíční rozpočet, ale v pravém slova smyslu vám ukáže, kolik si můžete dovolit utratit každý den.

Stáhnout 

dailybudget