HomeiPadJak přidávat přílohy do Mailu na iPhonu či iPadu – jednoduchý návod

Jak přidávat přílohy do Mailu na iPhonu či iPadu – jednoduchý návod

Jak přidávat přílohy do Mailu na iPhonu či iPadu - jednoduchý návod

Mail v iOS vám umožňuje snadno přidávat téměř jakýkoliv typ  přílohy ke zprávám – podmínkou je, aby soubory pocházely z příslušného iCloudového úložiště. To znamená, že můžete přidávat stránky, dokumenty MS Office, soubory PDF, PSD, textové a rtf soubory…zkrátka téměř cokoliv, a to i z vašeho iPhonu, iPadu či iPodu touch.

Vybrané soubory se budou „chovat“ jako klasická e-mailová příloha, odeslaná z desktopového klienta. Projďeme si nyní spolu kroky k přidávání příloh do e-mailů v iOS.

Jak jsme zmínili na začátku, je k úspěšnému odesílání příloh zapotřebí aktivovaný iCloud Drive, kde budou soubory, které chcete odesílat, uložené. Kromě toho budete potřebovat modernější verzi iOS, tedy 9.0 a novější. Bez iCloud Drive nebudete moci využít možnost přidání jakékoliv přílohy, ale i tak bude možné přiložit k mailu fotografii nebo video.

Jak přidávat přílohy v Mailu v iOS

Tento postup platí pro přidávání příloh v nativní aplikaci Mail pro iOS 9.0 a novější, a to na iPhonu, iPadu i iPodu touch.

  • Otevřete aplikaci Mail a vytvořte novou zprávu jako obyvkle.
  • Klepněte na plochu pro psaní zprávy a podržte. Objeví se vám známá nabídka kopírovat/vložit atd.
  • Klepněte opakovaně na šipku vpravo, dokud se neobjeví možnost „Přidat přílohu“.image
  • Spustí se vám prohlížeč iCloud Drive, kde pak již jen zvolíte požadovaný soubor, který klepnutím přidáte do zprávy.image
  • Dokončete e-mail tak, jak jste zvyklí, a odešlete ho.image

Zvolený soubor se skutečně připojí k e-mailové zprávě přesně tak, jako kdybyste ho posílali z e-mailového klienta v počítači. To vše však pouze za předpokladu, že soubor nepřesahuje předepsanou velikost. Pro přílohy většího formátu vám systém nabídne jiné možnosti sdílení.

Pokud jste příjemcem e-mailu s přílohou, odeslaného z iOS zařízení, můžete si vybrat, že obdržený soubor uložíte do iCloud Drive. Některé typy příloh lze ukládat do iBooks – to jsou soubory typu DOC, DOCX, PDF a podobné.

Pokud na svém iOS zařízení často přijímáte e-maily s přílohou, bude se vám pro ně určitě hodit samostatná schránka. Tu aktivujete tak, že po spuštění aplikace Mail klepnete na možnost „Upravit“ v pravém horním rohu a zaškrtnete možnost „Přílohy“.image

Post Tags