HomeiPad5 rychlých způsobů, jak uvolnit místo ve vašem iPhonu

5 rychlých způsobů, jak uvolnit místo ve vašem iPhonu

VIDEO: Test odolnosti iPhone SE vs. iPhone 6s a iPhone 6s Plus - jak to dopadlo

Hlásí vám váš iPhone nedostatek místa? Poradíme vám, jak tento problém snadno a rychle vyřešit. Když si člověk kupuje svůj první iPhone, může mu 16GB připadat jako dostačující (a také levnější). Časem však můžete přijít na to, že volba nejlevnější varianty nebyla zrovna nejšťastnější.

Možná vás překvapí, jak rychle vám daná kapacita přestane stačit. Zanedlouho odmítne iOS instalovat nové aplikace nebo updatovat ty, které jste již nainstalovali a také nebude možné pořizovat nové fotografie a videa. Nabízí se samozřejmě možnost odstranit ze svého zařízení co nejvíce skladeb, snímků a videí, ale existuje i snazší a méně bolestný způsob uvolnění místa na vašem iPhonu.

Smazat a přeinstalovat sociální aplikace

Jedním z nejjednodušších způsobů pročištění vašeho iOS zařízení je najít si aplikace, které vám zabírají nejvíce místa.

  • Jděte do Nastavení -> Obecné -> Úložiště a využití iCloudu -> Spravovat úložiště.image

Smazání a přeinstalování sociálních aplikací může uvolnit překvapivé množství místa na vašem iOS zařízení. Možná budete překvapeni, kolik toho zabíral Facebook nebo Twitter. Aplikace samy o sobě příliš velké nejsou, ale jejich objem narůstá spolu s tím, jak do mezipaměti přibývají fotografie, videa a další obsah. Například Facebook může ze zhruba 50MB narůst až na desetinásobek.

Po opětovné instalaci sociálních aplikací se můžete přesvědčit, že ve skutečnosti zabírají poměrně málo prostoru. Ten samozřejmě souběžně s jejich používáním postupem času opět naroste, takže tento proces budete muset znovu opakovat. Druhou možností je úplné vymazaní sociálních aplikací a návštěva příslušných sociálních sítí z prostředí vašeho prohlížeče.

Textové zprávy a iMessages

Textové zprávy samy o sobě zabírají málo prostoru, to se ale už nedá říct o jejich přílohách v podobě fotografií a videí.

  • Otevřete vlákno konverzace a v pravém horním rohu klepněte na Podrobnosti, abyste zjistili, kolik bylo v jejím rámci odesláno příloh.
  • Jednotlivé přílohy můžete smazat dlouhým podržením a klepnutím na „Smazat“. Možnost vybrat vše a smazat hromadně zde bohužel neexistuje.
  • Můžete však nastavit, aby aplikace Zprávy mazala nadbytečná data automaticky.
  • Jděte do Nastavení -> Zprávy -> Ponechat zprávy, kde zvolíte, po jak dlouhé době se vaše konverzace automaticky vymaže. Pokud obdržíte zprávu nebo přílohu, o které víte, že si ji chcete ponechat, nezapomeňte ji vždy uložit, abyste o ni nepřišli.image

Podcasty

Pokud hodně využíváte aplikaci Podcasty, může se stát, že vám řada dílů odebíraných pořadů zůstane v paměti vašeho zařízení. Jejich počet můžete snadno snížit. Můžete buďto zkrátka a jednoduše vymazat některé epizody, které si můžete podle potřeby vždy opět stáhnout, nebo si v telefonu ponechávat pouze nepřehrané epizody.

  • Klepněte na Nastavení -> Podcasty -> Omezit epizody, kde nastavíte limit pro stahování nových epizod.image

Digitální publikace

Stejně jako podcasty, dokážou i stará čísla digitálních magazínů zabrat poměrně dost prostoru ve vašem iOS zařízení.

Některé aplikace, určené ke stahování a ukládání digitálních publikací, nabízení možnost automatického smazání starších čísel.

  • V Nastavení -> Obecné -> Úložiště a využití iCloudu zjistěte, které z aplikací pro četbu digitálních časopisů zabírají nejvíce prostoru, a pak v nich nepotřebná čísla vymažte.

Knihovna fotografií na iCloudu

Knihovna fotografií na iCloudu je skvělá věc – veškeré vaše fotografie a videa jsou uložena na jednom místě a můžete k nim přistupovat z nejrůznějších zařízení.

Snímky a videa z knihovny na iCloudu se ukládají i v mezipaměti vašeho iOS zařízení, proto je dobré ji čas od času deaktivovat a opět aktivovat.

Předtím, než knihovnu fotografií na iCloudu vypnete a opět aktivujete, si své snímky a videa zazálohujte.

Až budete se zálohou hotovi, jděte do Nastavení -> Fotky a fotoaparát, kde vypnete knihovnu fotografií na iCloudu. Budete dotázáni, zda chcete stáhnout fotografie z iCloudu do vašeho zařízení – pokud jste opravdu provedli zálohu, fotografie nestahujte. Po deaktivaci knihovny fotografií na iCloudu ji opět znovu aktivujte.image