HomeiPadFacebook vám tají další zprávy. Jak se k nim dostat a nepřijít o ně? #AppleHelpCZ

Facebook vám tají další zprávy. Jak se k nim dostat a nepřijít o ně? #AppleHelpCZ

Facebook vám tají další zprávy. Jak se k nim dostat?

Doby, kdy Facebook směřoval veškeré zprávy do jednoho inboxu, jsou už dávno pryč. Když už jsme se naučili využívat příslušnou složku pro další zprávy, přišly světové weby se zprávou o způsobu, jak objevit další skryté zprávy. O tom, že Facebook filtruje zprávy od lidí, kteří nejsou na vašem friendlistu, už určitě víte. Zpočátku tyto zprávy tiše a bez povšimnutí přistávaly ve složce „Další“, které si málokdo všiml, v současné době Facebook v případě příchozí zprávy od neznámého člověka posílá takzvanou „žádost zprávy“, kdy můžete zprávu buďto přijmout, nebo ignorovat. Ale zpravuje vás Facebook opravdu o všech příchozích zprávách? Evidentně ne. Přesvědčte se sami ve Facebook Messengeru ve vašem mobilním zařízení.

1. Otevřete na iPhonu či iPadu aplikaci Messenger a klepněte na ikonku Nastavení v pravé části spodní lišty.

image

2. Klepněte na „Lidé“.

3. Jděte na „Žádosti zpráv“.

image
4. Nejprve se vám zobrazí zprávy, na které vás s největší pravděpodobností Facebook již upozornil. Vy ale potřebujete kliknout ještě na nápis „Zobrazit filtované žádosti“.

 

Tento postup je velmi důležité znát zejména v případě, kdy Facebook využíváte i k pracovním účelům, kdy vás přes něj běžně kontaktují zcela neznámí lidé. Postup kromě Messengeru v mobilních zařízeních funguje i na webu. Cesta k filtrovaným zprávám je následující:

Klepněte na ikonku zpráv, v horní části na „Žádosti o zprávy“  a pod zobrazenými zprávami „Zobrazit filtrované žádosti“.