HomeiPadProměňte své iOS zařízení v myš nebo trackpad – jak na to?

Proměňte své iOS zařízení v myš nebo trackpad – jak na to?

Jak použít iPhone nebo iPad jako TrackPad - ano jde to!

Vaše iOS zařízení má bez pochyby výborný dotykový displej, což z něj teoreticky může udělat skvělou myš nebo trackpad. Může se to hodit například na cestách, kdy s sebou nemusíte vždy mít klasickou myš a používání touchpadu vám z různých důvodů nevyhovuje. Myšlenka využití dotykových displejů iOS zařízení coby trackpadů není žádnou novinkou. Aplikace Mobile Mouse Remote, kterou můžete mít v základu zdarma, vám umožní maximální využití vašeho displeje. App Store nabízí spoustu aplikací pro iOS zařízení za nejrůznější ceny. S Mobile Mouse Remote se dostanete maximálně na dva dolary, přičemž za tuto přijatelnou cenu získáte plno skvělých součástí.

Používání aplikace je velice snadné. Poté, co své zařízení spárujete s vaším Macem, promění se displej vašeho iPhonu či iPadu v rozhraní, podobné trakcpadu. Ve středu horní části obrazovky můžete vidět, kterou aplikaci právě používáte na vašem Macu.

image

Klepnutím a táhnutím kdekoliv na ploše displeje vašeho iOS zařízení můžete ovládat kurzor na vašem Macu. Navlas stejné jako u klasické myši je i klikání a dvojité klikání. Ve spodní části pak můžete využít levé a pravé tlačítko myši nebo „kolečko“ ke scrollování. Kromě toho můžete z vašeho iOS zařízení ovládat i klávesnici.

image

Vývojáři zapracovali i na tom, abyste mohli používat i multi-touch gesta, která znáte z trackpadu i touchpadu pro Mac.

image

Mobile Mouse Remote můžete se svým počítačem spárovat čtyřmi způsoby:

  • Wi-Fi
  • Peer-to-peer
  • Bluetooth
  • USB

V základní verzi aplikace, která je na App Storu zdarma, je možné spárování pouze přes Wi-Fi, další způsoby připojení lze „přikoupit“ jednorázovou platbou.

Kromě rozšířených možností spárování nabízí placená verze Mobile Mouse Remote i možnost použití stylusu nebo Apple Pencil, ovládání aplikací z Docku přímo na obrazovce vašeho mobilního zařízení, ovladač pro mediální soubory a mnoho dalšího.

Pro spárování s Macem budete muset zdarma stáhnout a nainstalovat příslušný software – po instalaci se obě zařízení automaticky spárují vždy, když spustíte aplikaci a když jsou obě zařízení napojena na stejnou Wi-Fi síť. V menu aplikace na Macu pak můžete snadno měnit nastavení.

Sami prakticky nic nastavovat nemusíte, aplikace sama „zjistí“ nastavení IP adresy a dalších náležitostí. Můžete si určit, jestli se aplikace spustí automaticky při startu počítače a dokonce si můžete nastavit i heslo.

Dále máte možnost nastavení rychlosti kurzoru a akcelerace a dalších vlastností.

Při prvním nastavování aplikace budete dotázáni, zda chcete umožnit její přístup k Zpřístupnění ve vašem Macu. Provedete to kliknutím na Předvolby systému -> Zabezpečení a soukromí, kde odškrtnete položku Mobile Mouse Server.

Snímek obrazovky 2016-05-07 v 18.37.36