HomeiPadNaučte Siri ještě lépe rozeznávat váš hlas

Naučte Siri ještě lépe rozeznávat váš hlas

Naučte Siri ještě lépe rozeznávat váš hlas

Siri je velice užitečnou součástí iOS zařízení, obzvlášť u novějších produktů, kde reaguje na hlas, aniž by zařízení muselo být připojené na nabíječku. Určitě se vám ale stalo, že Siri nereagovala tak, jak byste si představovali, případně nezareagovala hned napoprvé na „Hey Siri“. A naopak – občas se Siri ozve, aniž byste ji vědomě aktivovali. Co s tím? Oba tyto problémy pramení z toho, že Siri nedokáže dobře rozpoznat váš hlas. Dá se to snadno vyřešit tím, že Siri řádně „potrénujete“, aby váš hlas rozeznávala lépe.

Procesem rozeznávání hlasu si většina uživatelů projde ve chvíli, kdy nastavuje své nové iOS zařízení. Někdo tento krok přeskakuje, někdo se zas nemůže dočkat, až bude moci své zařízení naplno používat, takže vše zbytečně uspěchá. Přitom je velmi důležité nastavit rozeznávání Siri co nejpřesněji, aby její služby mohly být co nejlepší. V dnešním článku si společně projdeme kroky k opětnému nastavení hlasového rozeznávání Siri.

Návod platí pro všechna zařízení, která podporují funkci „Hey Siri“. Pro lepší výsledek provádějte nastavení v klidném, tichém prostředí, a používejte co nejpřirozenější hlas.
Otevřete Nastavení -> Obecné -> Siri.

Vypněte funkci „Hey Siri“ na několik sekund a opět ji zapněte.

image

Opětovné zapnutí aktivuje nový proces nastavení „Hey Siri“. Když se objeví úvodní obrazovka nastavení, klepněte na „Nastavit nyní“.

image

Vaše iOS zařízení vás nyní opět provede celým procesem nastavení. Provádějte nastavení v tichém prostředí a používejte co nejpřirozenější hlas. Poté, co vám váš přístroj oznámí, že je funkce „Hey Siri“ připravena, klepněte na „Hotovo“.

image
Rozpoznávání vašeho hlasu bude okamžitě opět aktivní a tentokrát by mělo fungovat ještě lépe. Ač se to na první pohled – respektive poslech – nemusí zdát, opakování procesu nastavování „Hey Siri“ může zajistit obrovský rozdíl v tom, jak dobře bude hlasová asistentka reagovat na vaše podněty. Pokud si na nastavení dáte opravdu záležet, už by nemělo hrozit, že se Siri aktivuje na základě příliš hlasité reklamy v televizi.