HomeiPadJak vypnout návrhy v Safari – v iOS i OS X

Jak vypnout návrhy v Safari – v iOS i OS X

Když do vyhledávacího pole v Safari na iPhonu či iPadu začnete zadávat text, zobrazí se vám seznam návrhů dokončení textu, souvisejícího hledání a takzvaných „návrhů Safari“. Ty mohou být někdy velice užitečné, protože vám mohou pomoci rychleji vyhledávat či dokončovat adresy, jindy jsou však spíš k vzteku – mohou být zcela nesouvisející či nevhodné. V dnešním návodu si tedy ukážeme, jak návrhy Safari deaktivovat v iOS i v OS X na Macu.

Jak vypnout návrhy Safari v iOS

Vzhledem k tomu, že existují dva druhy automatických návrhů, existují v nastavení i dva způsoby, jak je vypnout.

Jak vypnout návrhy Safari a návrhy vyhledávání Safari v iOS

  • Na domovské obrazovce klepněte na Nastavení.
  • Klepněte na Safari.
  • Pod kolonkou „Hledat“ můžete vypnout jak Návrhy Safari, tak i Doporučení vyhledávače. Po deaktivaci Návrhů Safari se vypne automatické dokončování vyhledávání.image
  • Deaktivace Návrhů Safari bude mít za výsledek vypnutí oken se souvisejícím obsahem v Safari.
  • Opusťte Nastavení, spusťte Safari a zkontrolujte změny. Pokud žádné nevidíte, zkuste podržet zároveň home button a tlačítko pro vypínání, dokud se nezobrazí logo Apple.

Pokud vám zmíněné funkce vadí při práci se Safari na vašem iPhonu či iPadu, s největší pravděpodobností o ně nebudete stát ani v Safari v Macu.

Jak deaktivovat návrhy vyhledávání v prohlížeči Safari na Mac OS X?

Pokud na svém Macu používáte Safari, určitě jste si všimli, že jakmile začnete do řádku pro vyhledávání zadávat text, rychle se vám zobrazí návrhy vyhledávání nebo dokončení. Stejně jako ve vašem iOS zařízení to i na Macu může být spíše obtěžující, než užitečné.

Jak návrhy vyhledávání na Macu deaktivovat?

  • Otevřete na Macu aplikaci Safari a v menu v horní části obrazovky klikněte na Předvolby.Snímek obrazovky 2016-05-13 v 9.28.22
  • V okně nastavení klikněte na ikonu lupy s nápisem „Hledat“ a deaktivujte všechny funkce, o které při práci se Safari nestojíte.Snímek obrazovky 2016-05-13 v 9.29.11
  • Zavřete Předvolby a vraťte se do Safari. Zkuste do řádku pro vyhledávání zadat text a uvidíte, že „nápověda“ zmizela. Pokud ne, restartujte buďto prohlížeč, nebo počítač.
  • Toto nastavení platí pro všechny vyhledávací nástroje v Safari, takže se změnou vyhledávače nemusíte nastavení provádět znovu.