HomeiPadPřijde vám odezva Home Buttonu pomalá? Nastavte si jeho rychlost sami.

Přijde vám odezva Home Buttonu pomalá? Nastavte si jeho rychlost sami.

Přijde vám odezva Home Buttonu pomalá? Nastavte si jeho rychlost sami.

Home button je jednou z nejoceňovanějších a nejužitečnějších hardwarových součástí iPhonu, iPadu a iPodu touch. Dostává se mu notná dávka pozornosti v podobě klepnutí, stlačení, stisku a klikání. Vzhledem k tomu, že je jediným fyzickým tlačítkem na přední straně přístroje, může dojít k náhodnému a nechtěnému stisknutí, dvojitému kliknutí a dalším akcím, které uživatele mohou dostat někam, kde rozhodně nechtějí být.

Existuje však skvělý způsob, jak rychlost reakcí home buttonu uzpůsobit vlastnímu tempu a potřebám. To tajemství se skrývá v nastavení zpřístupnění.

Jak přizpůsobit rychlost reakce home buttonu

Zdá se, že Apple ukryl řadu užitečných nastavení a usnadnění do sekce Zpřístupnění v Nastavení. Pojďme se tam podívat. Hlavní myšlenkou Zpřístupnění je usnadnění používání mobilního zařízení lidem s určitým fyzickým znevýhodněním (většinou se jedná o sluchový či zrakový handicap), ale některé z těchto nastavení přijdou vhod i běžnému uživateli.

  • Otevřete Nastavení -> Obecné -> Zpřístupnění.

image

  • V sekci Interakce pod směrováním hovorů klepněte na položku Tlačítko plochy. Nyní můžete vybrat rychlost reakce home buttonu.image
  • Poté, co ji vyberete, vám iPhone na vibraci demonstruje rychlost odezvy pro lepší porovnání.
  • Po nastavení můžete rychlost odezvy otestovat dvojitým kliknutím pro přepnutí mezi aplikacemi nebo trojím kliknutím pro návrat do nastavení zpřístupnění.

Pokud máte často problémy s nechtěným rychlým stisknutím home buttonu, může být právě toto řešení pro vás.