HomeMacJak na automatické přihlášení v Mac OS X

Jak na automatické přihlášení v Mac OS X

Jak na automatické přihlášení v Mac OS X

Dlouholetí uživatelé Maců si možná vzpomenou, že se jejich počítač po startu automaticky přihlašoval do systému. Toto se z bezpečnostních důvodů změnilo, a drtivá většina počítačů od Applu nyní vyžaduje přihlášení pomocí hesla. Může se však stát, že z jakéhokoliv důvodu potřebujete, aby se váš počítač přihlašoval automaticky, a bezpečnostní hlediska jdou stranou, případně se nemáte čeho obávat.

Automatické přihlášení příliš nedoporučujeme právě kvůli bezpečnostnímu riziku, byť by bylo jen teoretické. Navíc vyžaduje vypnutí FileVaultu, tedy šifrování disku, což bezpečnost ještě více snižuje. Pokud však na automatickém přihlášení trváte, zde je návod:

K počítači musíte být přihlášeni z admin účtu. Po nastavení vám zmizí „lock screen“ a počítač se automaticky přihlásí ke zvolenému uživatelskému účtu.

  • V Apple Menu  v horní části obrazovky zvolte Předvolby systému.
  • Klikněte na panel „Uživatelé účty a skupiny“.
  • Klikněte na ikonku zámku v levém dolním rohu, abyste odemkli možnosti nastavení.
  • Vlevo klikněte na Volby přihlášení.
  • Z rozbalovacího menu napravo od nápisu „Automatické přihlášení“ zvolte účet, ke kterému si přejete přihlašovat automaticky.Snímek obrazovky 2016-05-24 v 11.19.08

Poté, co Předvolby systému zavřete, Mac zůstane přihlášený ke stávajícímu účtu.

Po restartu počítače se váš Mac automaticky přihlásí ke zvolenému účtu bez nutnosti zadávat heslo.

Co dělat, když automatické přihlášení nelze nastavit?

Může se stát, že vám Mac neumožní zvolit automatické přihlášení. Důvody mohou být dva:

Jak jsme již zmínili na začátku, je možné, že máte zapnuté šifrování disku FileVault. Deaktivovat ho můžete v Apple Menu -> Předvolby systému -> Bezpečnost a soukromí -> FileVault.

Pokud k přihlašování do Macu používáte heslo z iCloudu, je automatické přihlášení deaktivováno. Chcete-li se přihlašovat automaticky, musíte přihlašování přes iCloud zrušit.