HomeMacJak v Mac OS X napsat @ (zavináč) + česká kontrola pravopisu (návod pro začátečníky)

Jak v Mac OS X napsat @ (zavináč) + česká kontrola pravopisu (návod pro začátečníky)

Spousta uživatelů nám téměř každý den píše, abychom jim sdělili postup pro napsání @ (zavináče) v prostředí OS X. Pro někoho je tato věc skutečně triviální, ale  uživatelé, kteří přechází z prostředí Windows, prostě neví – což není nic špatného. Další kámen úrazu je český pravopis. Pojďme se proto společně podívat, jak tyto dvě věci v OS X použít a hlavně jak je nastavit (v případě české kontroly pravopisu).

Jak napsat zavináč na Macu

Nehledejte v tom nic složitého. Napsání zavináče se provádí pomocí klávesové zkratky Alt + 2. Tato kombinace vám bude fungovat v každé aplikaci na Macu a používání je jen o zvyku. Dokonce bychom řekli, že je tato klávesová zkratka jednodušší, než v případě MS Windows, kde musíte stisknout kombinaci CTRL+ALT+V nebo ALT+064.AppleKeyboard

Česká kontrola pravopisu

Někdy se může stát, že budete potřebovat kontrolu českého pravopisu, která není v základu Mac OS X. Pro tyto účely společnost Logicworks vytvořila speciální české doplňky pro systém OS X. V instalačním balíčku najdete nejen kontrolu pravopisu, ale také anglicko-český slovník a dokonce i brněnský Hantec. Tyto doplňky si můžete ZDARMA stáhnout zde.