HomeFoto & VideoiOS návod: Jak na lepší fotografie na sociálních sítích (Facebook, Twitter,…)

iOS návod: Jak na lepší fotografie na sociálních sítích (Facebook, Twitter,…)

iOS návod: Jak na lepší fotografie na sociálních sítích (Facebook, Twitter,...)

Pořizujete často snímky pro Snapchat, Instagram, Twitter či Facebook a chcete je posunout na vyšší úroveň? Přečtěte si našich pět základních tipů, které z vás udělají ještě lepšího fotografa.

Na sociálních sítích platí více než kde jinde pravidlo, že co nebylo zachyceno fotoaparátem, to se nestalo. Pokud fotíte, je logické, že chcete, aby vaše snímky vypadaly co možná nejlépe.

Experimentujte s objektivy

V současné době je na trhu poměrně široká nabídka přídavných objektivů pro vaše mobilní zařízení. Obstojnou službu vám prokáží i ty cenově dostupné. Můžete je zakoupit jednotlivě, nebo v sadách, nejčastěji po třech nebo čtyřech kusech, a umožní vám vyzkoušet si jak makrofotografii, tak i pořizovaní extra širokých záběrů.

Upravujte

Možná se vám upravování fotografií zdá zbytečné, ale pravda je taková, že se dá provádět decentně, je užitečné, a hlavně – na sociálních sítích se bez něj prakticky neobjedete – takový Instagram je de facto na úpravách postavený. Úprava fotografií může mít široký záběr od ořezů a téměř neznatelného doladění nedokonalostí až po montáže, odstraňování objektů a divoké filtry. Aplikací k vyzkoušení nabízí App Store více než dost a o těch nejlepších píšeme zde.

Zkuste stativ

Doplňky pro fotografování s iPhonem si v ničem nezadají s doplňky pro „normální“ fotografii. Pokud často pořizujete záběry krajiny či architektury, zvažte pořízení stativu. iPhony sice disponují optickou stabilizací obrazu, ale práci stativu tato funkce zcela nenahradí. Kromě toho jsou stativy výborné pro pořizování záběrů pomocí samospouště.

Pohrajte si s nastavením

Zkuste se blíže podívat na zoubek nastavení fotoaparátu vašeho iPhonu. Věděli jste, že můžete pořídit takzvanou „shlukovou“ fotografii – tedy sérii mnoha záběrů ve velmi krátkém čase – a poté z nich vybrat ten pravý snímek? Tato funkce se hodí například při pořizování záběrů v pohybu. Na výběr máte i z několika základních barevných filtrů i černobílých variant snímků. Berete-li své fotografování opravdu vážně a lpíte na tzv. „pravidle třetin“, pomůže vám mřížka. Další taje fotografování s iPhonem odhalujeme zde.

Sledujte profíky

Pravdou je, že na iPhone dnes fotí kdekdo. Pokud ale sledujete sociální sítě, už jste jistě přišli na to, kdo mezi „mobilními fotografy“ více vyniká. Dejte si tu práci a vyhledejte na sítích skutečné mistry mobilní fotografie. Od nich pak můžete čerpat inspiraci.