HomeiPadJak blokovat reklamy na iPhonu a iPadu

Jak blokovat reklamy na iPhonu a iPadu

Díky příslušnému softwaru můžete procházet obsah na svém iOS zařízení bez zdržování mnohdy otravnými reklamami. Jak na to? A měli byste blokátory obsahu opravdu instalovat?

Jednou z překvapivých součástí iOS 9 bylo začlenění rozšíření pro blokování reklamy v Safari. Můžete si nainstalovat aplikace, díky kterým můžete procházet obsah webu, aniž by vás otravovaly či rozptylovaly nevyžádané reklamy.

Jak nainstalovat Ad Block či Crystal do iPhonu či iPadu

Instalace aplikací jako Crystal či AdBlock Plus je rychlá a snadná. Aplikaci si zkrátka stáhnete a poté v Nastavení aktivujete.

  • V App Storu si stáhněte příslušnou aplikaci a nainstalujte ji.image
  • Jděte do Nastavení -> Safari -> Blokátory obsahu a příslušnou aplikaci aktivujte.image
  • V případě instalace AdBlock Plus dostanete další instrukce po spuštění aplikace – můžete například nastavit povolené stránky.image

Blokátory obsahu – pro a proti

Je bezpečné používat na iPhonu a iPadu blokátory obsahu? Ne všechny tyto aplikace jsou stoprocentně bezpečné a některé musely již být z App Storu odstraněny. Jedna z nich například odesílala síťová data přístroje na externí server. Všechny blokátory obsahu monitorují váš pohyb na webu a zasahují do jeho procházení.

Další věc je ta, že reklama na stránkách jejich provozovatele v mnoha případech živí. Na některých, zejména zahraničních serverech, můžeme pozorovat výzvy k vypnutí blokátorů obsahu, jsou-li rozpoznány.