HomeiPadTouch ID – „revoluční technologie“, kterou nevyužívá řada uživatelů! Jak to změnit a začít využívat?

Touch ID – „revoluční technologie“, kterou nevyužívá řada uživatelů! Jak to změnit a začít využívat?

Majitelé iPhone hlásí problém s Touch ID - po přechodu na verzi iOS 9.1!

Dotykový senzor Touch ID se nachází na home buttonu novějších mobilních Apple zařízení. Díky němu můžete rychle odemknout svůj přístroj, aniž byste museli zadávat heslo.

Nepoužívá se však jen k odemčení telefonu – můžete s ním zabezpečit i vaše poznámky nebo ho použít k přihlašování do App Storu či například internetového bankovnictví. Když jste poprvé rozbalili a aktivovali své iOS zařízení, byli jste možná tak nedočkaví, že jste nastavení Touch ID nevěnovali patřičnou pozornost. Většina uživatelů si své Touch ID nastaví při aktivaci nového telefonu pouze pro jeden prst – nejčastěji palec.

Pojďme se nyní podívat na to, jak můžeme tuto skvělou funkci využít a přizpůsobit si opravdu na maximum.

Jak nastavit Touch ID

  • Z domovské obrazovky spusťte Nastavení -> Touch ID a kódový zámek.
  • Zadejte své heslo. Aktivujte použití Touch ID pro odemknutí telefonu a podle vlastního uvážení i pro iTunes a App Store.image
  • Podle instrukcí na telefonu opakovaně pečlivě přikládejte zvolený prst na home button – dejte si pozor, abyste ho nestiskli.
  • iPhone vás na ukončení skenování upozorní vibrací a změnou obrazovky. Nyní budete muset na home button přikládat okraje zvoleného prstu.
  • Klepněte na Pokračovat.

Jak přidat do Touch ID další prsty

Na tuto možnost vás iPhone vysloveně neupozorní, ale všímavější uživatelé jistě zaznamenali, že pro odemčení můžou nastavit více otisků. Můžete zvolit palce obou rukou nebo třeba nastavit otisk někoho blízkého pro případ, že by se cokoliv stalo. Postup je jednoduchý:

  • Na domovské obrazovce klepněte na Nastavení -> Touch ID a kódový zámek.
  • Klepněte na Přidat otisk a postupujte podle instrukcí.image

Použití Touch ID v aplikacích

Při nastavení Touch ID pro použití v aplikacích nemusíte své otisky nastavovat znovu – aplikace použijí záznamy z prvního nastavení. Touch ID podporuje čím dál více aplikací včetně českého internetového bankovnictví. Na možnost přihlášení pomocí Touch ID vás většinou upozorní sama aplikace hned při prvním spuštění, případně můžete tuto možnost nalézt v nastavení aplikace.

Požadavek na heslo

Od 18.května 2016 platí u Applu pravidlo, že pokud váš iPhone zůstal uzamčený po dobu šesti dnů a delší nebo v posledních osmi hodinách nebylo použito Touch ID, musíte pro odemčení zadat heslo. Totéž platí pro případy, kdy došlo k restartu telefonu nebo k jeho uzamčení přes službu Najít iPhone.