HomeiPadGoogle pomůže uživatelům najít jejich ztracený iPhone

Google pomůže uživatelům najít jejich ztracený iPhone

Funkce „najít telefon“ nyní podporuje vyhledávání telefonů jak s iOS, tak s OS Android. Google nabídne uživatelům obou typů telefonů najít svůj telefon online. Google nabídne uživatelům iPhonů nový způsob, jak najít své ztracené zařízení – hledáním na webu.

Majitelé telefonů budou mít zanedlouho možnost si po zadání slov „I lost my phone“ do Googlu vybrat, zda chtějí svůj telefon „prozvonit“, nebo jej lokalizovat na mapě. Podobná funkce v současné době již u Googlu existuje a je dostupná v možnostech Google účtu na webu.

Na rozdíl od funkce „Najít iPhone“ nemůžete přes Google své zařízení uzamknout nebo na dálku vymazat. Můžete však svůj telefon na dálku „odstřihnout“ od svého Google účtu, takže případný zloděj nebude mít přístup ke všem vašim osobním informacím. Pro ty, kteří svůj telefon potřebují „pouze“ najít, je to však i přes tento nedostatek užitečná funkce.

Je zajímavé, že se Google nabídl k poskytování svých služeb i zákazníkům konkurenční platformy. Dá se na to nahlížet jako na prostou veřejnou službu – Google chce lidem usnadnit hledání jejich ztraceného zařízení. Na druhou stranu může tento krok vypadat i jako snaha odlákat lidi alespoň od části služeb Applu a pokusit se je uspokojit vlastními službami.