HomeiPadJak nastavit dvoufázové ověření u Apple ID

Jak nastavit dvoufázové ověření u Apple ID

Dvoufázové ověření znamená, že kdykoliv se uživatel přihlásí pod svým Apple ID z nového, zatím nerozpoznaného zařízení, bude muset kromě klasického hesla zadat i speciální vygenerovaný kód, který obdrží na autorizované zařízení. Díky tomu je vaše Apple ID a účet na iCloudu v o něco větším bezpečí – znamená to totiž, že i kdyby někdo znal vaše heslo k Apple ID, k vašim datům se bez zvláštního kodu nedostane (samozřejmě pokud nemá po ruce ověřené zařízení).

Ne všichni uživatelé chtějí dvoufázové ověření používat, ale pro bezpečnost je to velice důležitý krok. S Apple ID jsou totiž spojena data jako adresář s kontakty, poznámky, mail na iCloudu, informace o platebních kartách, klíčenka na iCloudu, zálohy, fotografie a mnoho dalšího. Nastavení dvoufázové autentifikace vyžaduje nejnovější verze systémového softwaru.

Jak nastavit dvoufázové ověření Apple ID u zařízení s iOS 9 a novějším

  • Na iPhonu či iPadu otevřete Nastavení -> iCloud.
  • Klepněte na název vašeho Apple ID účtu.
  • Klepněte na Heslo a zabezpečení.
  • Klepněte na Nastavit dvoufaktorové ověření.
  • Zadejte své telefonní číslo a zvolte, jestli chcete kody dostávat formou SMS nebo automatického hovoru.

Přidat důvěryhodné telefonní číslo

Kromě vlastního telefonního čísla můžete k dvoufázovému ověření přidat i další důvěryhodný kontakt. Může to být vaše pracovní číslo, domácí telefon, nebo kontakt na partnera či člena rodiny. Přidání důvěryhodného čísla NEPOSKYTUJE dotyčnému přístup k vašemu osobnímu Apple ID! Důvěryhodné číslo má být jen zálohou pro případ, že vaše telefonní číslo bude z jakýchkoliv důvodů nedostupné.

Při nastavování tohoto čísla je potřeba, abyste byli v aktuálním kontaktu s jeho majitelem, protože bude potřeba opět zadat kód, zaslaný na jeho telefon.

  • V Nastavení -> iCloud -> Apple ID -> Apple ID -> Heslo a zabezpečení klepněte na Přidat důvěryhodné číslo.
  • Po zadání předvolby a telefonního čísla bude danému člověku odeslán ověřovací kód, který zadáte na svém telefonu.
  • Důvěryhodných telefonních čísel můžete přidat více.