HomeAppleApple změnil vzhled oficiální WWDC aplikace + co od WWDC očekávat?

Apple změnil vzhled oficiální WWDC aplikace + co od WWDC očekávat?

V pátek získala oficiální aplikace Applu WWDC nové, temné uživatelské rozhraní. Rovněž byla přidána podpora pro tvOS včetně živého streamování (iOS a tvOS) a podpora multitaskingu pro iOS 9 na iPadu.

Aplikace WWDC je zdarma ke stažení pro iOS, tvOS a Apple Watch. Vyžaduje iOS 9.3 a novější a download má objem 18,1 MB. Nejnovější verze 5.0 má temně laděné uživatelské rozhraní, tvořící výrazný protiklad loňské edice. Aktualizována byla rovněž ikona aplikace. Nová verze umožňuje majitelům Apple TV čtvrté generace nejen streamovat, ale i stahovat videa z WWDC.

Výroční vývojářská konference Applu odstartuje 13. června v 19.00 hodin středoevropského času. Jak jsme již psali, očekávají se zejména softwarové novinky, a to nové verze operačních systémů. Není příliš pravděpodobné, že bychom se tento měsíc dočkali i hardwarových novinek.

Co se softwaru týče, nejžhavější tipy se týkají zejména nového OS X, respektive Siri pro Macy. O této možnosti jsme psali již před pár měsíci. Podle mnoha indicií to vypadá, že si oblíbená hlasová asistentka z iOS najde cestu i do Maců. A možná nejen do Maců – proslýchá se, že Apple vyvíjí nový hardware, který má konkurovat hlasově ovládaným zařízením, jako je například Amazon Echo nebo Google Home.

Další zajímavá předpověď se týká iMessages a zároveň Apple Pay – jejich prostřednictvím by teoreticky mohlo být v budoucnu možné provádět peněžní transakce.

Dále se předpovídají změny v designu iOS, novinky a vylepšení v oblasti fotografií a jejich ukládání a také nový šifrovací software.

Jaké novinky přinesla aktualizace aplikace WWDC?

  • Možnost streamu pro iOS a tvOS.
  • Stream i download videí z WWDC z letošního i loňského roku.
  • Možnost kontinuálního sledování na více zařízeních.
  • Prohlížení časů i míst, popisy událostí.
  • Možnost přidání položek z rozvrhu do oblíbených.
  • Nejnovější a nejdůležitější informace a nové fotografie.
  • Možnost získat mapu s cestou do Moscone West.
  • Možnost poskytnutí zpětné vazby, týkající se obsahu i účinkujících.
  • Možnost přidání akreditace na WWDC do aplikace Wallet pro rychlejší registraci.

Aplikaci WWDC můžete zdarma stahovat z App Storu.