HomeOstatníNyní můžete přispívat na Instagram z jiných iOS aplikací!

Nyní můžete přispívat na Instagram z jiných iOS aplikací!

Sdílecí funkce, po které jsme tak dlouho toužili, je konečně tady. Po několika letech můžete sdílet fotografie na Instagram i z jiných aplikací.

Apple představil sdílení z aplikací v iOS 8, díky čemuž se sdílení zejména pro ty, kteří na iPhone fotili, stalo mnohem pohodlnějším. Brzy se všichni ale začali podivovat nad tím, kam se poděla možnost sdílení na Instagram. Absence instagramového sdílení byla do jisté míry nepochopitelná, protože v dnešní době rychlých akcí se nikomu moc nechtělo nořit se zvlášť do samotné aplikace a vybírat fotku z paměti iphonového fotoaparátu.

Tiše a nenápadně zavedl Instagram rozšíření pro sdílení v nejnovější verzi iOS. Pokud toto rozšíření aktivujete, prakticky jakákoliv aplikace s oficiální podporou iOS sdílení může na Instagram odeslat fotku. To může být trochu problém v případě, že pro pořizování snímků používáte aplikace třetích stran, které neukládají automaticky fotografie do paměti fotoaparátu.

Uživatelé Androidu si luxus „sdílení odkudkoliv“ mohou dopřát již nějakou dobu a spousta aplikací, zaměřených na fotografií, nabízí standardní sdílení pro iOS také již dlouho. Je příjemné vědět, že Instagram nyní do této fotografické skládačky také přidal svůj dílek.

S rozšířením pro iOS přišla verze Instagramu s číslem 8.2. Fotografie můžete sdílet nejen z určitých aplikací, ale samozřejmě i přímo z nativní aplikace Fotografie, a to skutečně přímo. Rozšíření vám samozřejmě umožní i přidat k fotografii či videu popisek, ale pro filtry a další možnosti úprav si budete muset „zajít“ přímo do aplikace.

Pokud možnosti sdílení na Instagram u sebe zatím nevidíte, zkuste ručně aktualizovat aplikaci. Poté spusťte třeba nativní Fotografie, vyberte libovolný snímek, a zkuste jej nasdílet.

Jak na sdílení fotek z aplikace přímo na Instagram?

  • Otevřete aplikaci s fotografiemi, například nativní Fotografie v iOS.
  • Vyberte fotografii a klepněte na sdílecí tlačítko.
  • Pokud nevidíte ikonu instagramu, klikněte na symbol tří teček s nadpisem „Více“.
  • Aktivujte sdílení na Instagramu – tlačítko u položky Instagram musí být zelené.image
  • Klepněte na Hotovo.
  • Nyní v možnostech sdílení uvidíte ikonku Instagramu.image

Jak aktualizovat Instagram?

  • Ve svém iOS zařízení otevřete App Store.
  • Na pravé straně spodní lišty klepněte na Aktualizace.
  • Najděte Instagram a klepněte na Aktualizovat.