HomeiPadChcete si psát se Siri? Můžete!

Chcete si psát se Siri? Můžete!

Může se stát, že budete potřebovat pomoc vaší hlasové asistentky Siri, ale v danou chvíli nebudete moci mluvit. Žádný problém! Siri můžete i napsat.

Musíme vás upozornit, že v první chvíli se bez mluvení neobejdete. „Psaní se Siri“ je skvělá věc se spoustou výhod – můžete ho provádět i na veřejnosti a navíc odpadají problémy s tím, že by vám asistentka nerozuměla. Jedinou nevýhodou je to, že prozatím ještě nemůžete Siri napsat rovnou.image image image

Jak zadávat příkazy a dotazy Siri písemně

  • Aktivujte Siri, a to buďto dlouhým stiskem home buttonu nebo hlasovým příkazem „Hey, Siri“.
  • Něco řekněte. Cokoliv.
  • Pod textem, který vám Siri zobrazila, klepněte na „Tap to edit“.
  • Zadejte požadovaný text.
  • Klepněte na „Done“.
  • Siri s vámi napsaným textem naloží úplně stejně, jako kdybyste ho nadiktovali, a poskytne vám odpovídající výsledky.

Bohužel se tento postup neobejde bez prvotního hlasového příkazu. Ale nezoufejte – podle nejrůznějších indicií to vypadá, že si Apple dává na vylepšení Siri poslední dobou velice záležet, takže je možné, že na WWDC 13. června představí společnost nové, lepší možnosti hlasové asistentky, a to nejen v iOS 10, ale možná i v OS X.

Siri spatřila světlo světa v roce 2011 a byla zpočátku k dispozici pouze v iOS. Zanedlouho se přidaly operační systémy pro Apple TV a v nedávné době i pro Apple Watch. Zpočátku se Siri aktivovala dlouhým stiskem home buttonu – hlasový příkaz fungoval pouze v případě, že byl přístroj připojen k napájení. Šestková řada iPhonů již nabízí funkci „Hey Siri“ bez ohledu na to, jestli je telefon v nabíječce. V roce 2014 si Siri našla cestu i do některých vozů díky funkci CarPlay.

Zajímá vás více informací? Zkuste náš podrobný návod.

Post Tags