HomeiPadJak zabránit vašemu iOS zařízení, aby mazalo staré události z kalendáře + obnova událostí

Jak zabránit vašemu iOS zařízení, aby mazalo staré události z kalendáře + obnova událostí

Pokud jste někdy důkladně nahlédli do nativní iOS aplikace Kalendář, možná jste zjistili, že chybí některé ze starších událostí. V tomto článku si ukážeme, jak mazání starších událostí zabránit a jak smazaná data obnovit.

Otevřete na svém iPhonu či iPadu kalendář a zalistujte třeba tři měsíce zpět. S největší pravděpodobností zjistíte, že veškeré staré události jsou pryč. Výjimku tvoří opakující se události, jako jsou narozeniny a svátky. Kalendář ale ve skutečnosti záznamy nemaže, jen ukončil synchronizaci. Nemusíte se tedy bát, že jsou data nenávratně pryč. Například v případě používání iCloudu jsou uloženy v serverech Applu.

Pokud chcete své staré záznamy z kalendáře obnovit, proveďte následující kroky:

  • Na svém iPhonu či iPadu spusťte Nastavení -> Pošta, kontakty, kalendáře.
  • Scrollujte dolů, dokud nenarazíte na kolonku „Kalendáře“.image
  • Klepněte na řádek s nápisem „Synchronizovat“. Výchozí nastavení synchronizace je jeden měsíc. Vy si můžete nastavit délku synchronizace od dvou týdnů až na neomezenou. V závislosti na tom, jakou délku synchronizace nastavíte, se okamžitě zpětně obnoví vaše staré záznamy v kalendáři.

imageTento způsob obnovení bohužel nefunguje u kalendáře pro Mac – není zde cesta, kterou by bylo možné nastavit délku synchronizace.