HomeAppleNejnovější spekulace: iMessages pro Android a iPhone 7 v modré barvě?

Nejnovější spekulace: iMessages pro Android a iPhone 7 v modré barvě?

Již tradičně se s blížící se WWDC 2016 množí nejrůznější více či méně divoké dohady o tom, co si pro nás Apple chystá. Nejnověji se hovoří o tom, že po vzoru zpřístupnění Apple Music pro Android by společnost měla příznivcům zeleného robůtka zpřístupnit i iMessages. Druhý odhad již s WWDC tolik nesouvisí a týká se modré varianty chystaného iPhonu 7.

iMessages pro Android

S odkazem na vícero zdrojů zveřejnil server MacDailyNews informaci o tom, žýe Apple plánuje na WWDC oznámit příchod iMessages do operačního systému Android. Všechno je samozřejmě pouze ve fázi spekulací a odhadů a od samotného Applu zatím nevzešly žádné konkrétní indicie.

Zdroje uvádí, že se Apple snaží vybudovat širší nabídku svých služeb, a to tak, aby k nim měli přístup i uživatelé jiných platforem.

Oznámení o příchodu iMessages do zařízení s Androidem by mohlo vytvořit tradici, kterou teoreticky odstartovalo loňské oznámení o zpřístupnění Apple Music pro Android. Nedlouho poté se Apple Music objevilo v Google Play Store jako první aplikace, vyvinutá Applem pro Android.

Pokud by došlo k realizaci iMessages pro Android, získali by uživatelé této platformy možnost bezpečené šifrované komunikace s většinou světových smartphonů. Lákavé by bylo i dát „androidistům“ ochutnat design z iOS.

 

Bude iPhone 7 v modré barvě?

Podle serveru Macotakara Apple plánuje zrušení barevné varianty Space Grey pro chystaný iPhone 7. Tento odstín by měla nahradit modrá barva. Nasazení modré barvy by bylo určitou revolucí v běžných barvách iPhonu.

Nápovědou pro to, jak by asi mohl modrý iPhone vypadat, by mohl být modrý iPod touch, stále zde však vyvstává otázka, nakolik jsou odhady o nové barvě reálné. Jistě si vzpomenete na začátek letošního roku a předpovědi, že se iPhone SE objeví i v sytě růžové barvě. Ty se však nakonec nenaplnily.

Zatím „nejbarevnějším“ Apple smartphonem byl iPhone 5c z roku 2013. Jednalo se o levnější model z pětkové řady iPhonů. Byl osazen A6 čipem a na rozdíl od svého 5s sourozence postrádal například Touch ID nebo možnost natáčení videí ve slow-motion. Vyráběl se celkem v pěti sytě barevných variantách: modré, zelené, růžové, žluté a bílé.

17168-14406-160609-iPhone-l