HomeiPadRychlý tip: Jak vypnout nové smajlíky ve Facebook Messengeru (iPad, iPhone)

Rychlý tip: Jak vypnout nové smajlíky ve Facebook Messengeru (iPad, iPhone)

Minulý týden přišel Facebook s na první pohled drobnou změnou, která však proměnila zprávy, zaslané v rámci této sociální sítě, k nepoznání. Update spočívá v 1500 nových smajlících, z nichž některé jsou po vzoru Emojis od Applu barevně odlišené. Smajlíci se ve Facebooku aktivují automaticky po jeho aktualizaci. Podle ohlasů napříč internetem se však ne každému tato změna zamlouvá, proto přicházíme s návodem, jak smajlíky deaktivovat.

Nejprve krátce něco k novým emotikonům: změna nespočívá jen v tom, že u obličejů či palců můžete vybrat barvu pleti, přibylo i několik nových ženských „figurek“ – od policistky až po běžkyni.

„Emojis změnili způsob, jakým mluvíme jeden k druhému,“ vyjádřila se společnost Facebook. „Je to zábavná, jednoduchá cesta, jak se vyjádřit, když slova prostě nestačí – a lidé to milují!“ Emojis údajně tvoří 10% zpráv, odeslaných v Messengeru. Noví smajlíci by se měli zobrazovat totožně u všech uživatelů napříč platformami, tedy bez ohledu na zařízení nebo operační systém.

Jak vypnout nové emotikony ve Facebook Messengeru

  • Na svém mobilním zařízení otevřete Facebook Messenger.
  • V pravém dolním rohu klepněte na „Já“.image
  • Klepněte na „Fotky a média“.
  • Deaktivujte položku „Messengerová emoji“.image
  • Sada emotikonů ve vašem zařízení se nyní změní zpět na standardní.