HomeAppleApple představil novou verzi watchOS: watchOS 3

Apple představil novou verzi watchOS: watchOS 3

Poté, co Tim Cook v krátkosti uvedl čtyři základní softwarové platformy Applu (watchOS, tvOS, iOS, OS X), oznámil, že všechny čtyři dnes učiní významný krok vpřed.

Prvním představovaným operačním systémem byl watchOS pro Apple Watch. A v čem spočívají základní vylepšení?

Majitelé Apple Watch se stoprocentně dočkají rychlejší práce operačního systému, která by se měla projevit zejména na lepším načítání i běhu aplikací. Hodinky se dočkaly i Docku, který se vyvolá stiskem postranního tlačítka. Funguje tak, jak jsme zvyklí z desktopového systému: umístíme si do něj aplikace, ke kterým chceme mít rychlý přístup. Kromě Docku je součástí nového watchOS i Ovládací centrum.

Změnit si můžete i vzhled – Apple přidal pro Apple Watch několik nových ciferníků včetně Minnie, pro hračičky byla dodána možnost „převlékat“ Mickey Mouse. Ciferníky bude možné měnit pouhým posunutím.

Vylepšení se dočkaly i fitness aktivity – byly například přidány dvě fitness aplikace, určené vozíčkářům. Upravena byla i upozornění – z „Time to stand“ se stalo „Time to roll“.

Prostřednictvím aplikace Activity můžete přímo komunikovat se svými přáteli, sdílet svůj srdeční tep a aktivity, ale i používat svůj vlastní hlas.

Zavedeno bylo například „SOS tlačítko“, které můžete stisknout, pokud budete v ohrožení, zranění, nebo se vám udělá špatně. Zatím nemůžeme říct, zda a jak bude fungovat pro Českou republiku. Po stisknutí a podržení postranního tlačítka se vytočí – alespoň v Americe – 911. Zároveň bude vybraným kontaktům uživatele odeslána krátká zpráva s upozorněním, obsahující jeho aktuální polohu.

Apple Watch taktéž získaly novou aplikace Scribbles, která vámi ručně napsaná písmena konvertuje na text v elektronické podobě.