HomeAppleDark Mode a Finder? Siri dává nápovědy k dnešnímu WWDC 2016

Dark Mode a Finder? Siri dává nápovědy k dnešnímu WWDC 2016

„Nápovědy“ Applu k jednotlivým bodům jeho konferencí bývají nenápadné… a nápadité. Dnes se podíváme na to, co nám o možných softwarových vylepšeních říká Siri v iOS.

Dark Mode

Kuriózní odpověď Siri na dotaz o dark módu naznačuje, že by příští iOS mohl podporovat jeho nastavení a případnou integraci s OS X.

Několik čtenářů serveru AppleInsider zkusilo Siri poručit, ať zapne „dark mode“, na což hlasová asistentka odpověděla, že „nemůže toto nastavení změnit“. Vzhledem k tomu, že aktuální iOS žádný dark mode nenabízí, to byla velmi neočekávaná a zároveň slibná odpověď – za normálních okolností by totiž jistě odpověděla, že zkrátka nerozumí.
image

Mobilní operační systém od Apple v současné době nepodporuje dark mode, příbuzný s Night Shift, kterou známe z iOS 9, nicméně uživatelé mají možnost pomocí speciálního nastavení změnit barvu docku a menu ze světle šedé na černou. Macy dostaly možnost nastavení tmavé grafiky s příchodem OS X 10.10 Yosemite.

V minulosti se pokusy Applu s tmavým zobrazením – včetně nočního režimu pro Mapy – nesetkaly s příliš velkým úspěchem.

Reakce Siri je však poměrně dobrou indicií, že by i „dark mode“ mohl být jedním z větších témat dnešní WWDC.

Finder a Siri pro Mac

Očekává se rovněž, že bude konečně představena Siri pro Mac – nápovědu k tomu nedal nikdo jiný než samotná Siri.

Příkaz „Open settings in the window“ se u ní totiž nesetkal s obligátním „I don‘t understand“. Siri odpověděla, že nemůže „najít aplikaci s názvem Finder“.

To zjevně odkazuje na správce souborů v OS X – pro iOS samozřejmě žádná aplikace s názvem Finder neexistuje. Podle Briana Roemmmela, který tento objev učinil, právě probíhají práce na funkčnosti Siri, aby mohla být její působnost rozšířena i na OS X.

Screenshoty, zveřejněné serverem MacRumors, naznačují, že se Siri skutečně v brzké době stane součástí operačního systému pro Mac, kde bude plnit podobnou funkci, jako v iOS: otevírat aplikace, prohledávat web, ovládat HomeKit, posílat textové zprávy, číst e-maily, nastavovat události v kalendáři a mnoho dalšího.

Apple údajně rovněž připravuje pro Siri „vývojářský balíček“, díky kterému mohou autoři aplikací zpřístupnit svoje produkty hlasovým příkazům.

WWDC startuje dnes v sedm hodin večer našeho času a AppleHelp bude u toho!