HomeiPadJak nastavit svůj profil na iPhonu + jak využít polohových služeb při používání Siri

Jak nastavit svůj profil na iPhonu + jak využít polohových služeb při používání Siri

Přizpůsobte si kontakty v iPhonu či iPadu - jednoduše, efektivně a pohodlně

Pečlivé nastavení vašich osobních informací, adresy a kontaktních údajů ve vašem iPhonu je velice důležité. Díky tomu můžete skutečně naplno využívat funkce, související s polohovými službami, ale pomáhá i s automatickým vyplňováním kontaktních údajů například při nákupech na webu.

Není překvapivé, že otázka „Jak nastavit kontaktní a osobní údaje na iPhonu?“ je velice častá. Pojďme si to nyní spolu ukázat. Většina uživatelů bude mít možná příslušné údaje nastavené správně, ale je možné, že jste změnili bydliště, pořídili si nový přístroj, a neměli jste čas nebo příležitost si s údaji náležitě „pohrát“.

Ze všeho nejdřív potřebujete nastavit kartu svého kontaktu.

Abyste mohli zadat ty opravdu správné údaje ke svému jménu, jako je adresa, případně kontakty na rodinné příslušníky a další informace, musíte mít správně vyplněnou svou kartu kontaktu. Postup se absolutně nijak neliší od vytváření jakýchkoli jiných kontaktů ve vašem zařízení. Pojďme tedy na to.

 • Klepněte na Telefon.
 • Uprostřed spodní lišty zvolte Kontakty.
 • V horní části obrazovky uvidíte panel se svým jménem – klepněte na něj.
 • V pravé horní části obrazovky klepněte na Upravit.
 • Nyní už jen přidejte veškeré kontakty, které uznáte za vhodné, včetně sociálních sítí, kontaktů na vaše nadřízené či spolupracovníky a rodinné příslušníky.
 • Upravit zde můžete i své Zdravotní ID.
 • V další části článku si povíme, k čemu se vám zadání těchto informací může hodit.
 • Poté, co jste zadali veškeré potřebné údaje, klepněte opět v pravém horním rohu na Hotovo.

Jak vytvořit upomínky, založené na polohovacích službách (Siri)

Díky vylepšení Siri v iOS 9 se uživatelé mohou těšit z ještě více intuitivního a flexibilního rozhraní, ve kterém je možné nastavovat upomínky, založené na polohových službách.

Na základě toho, jaká místa často navštěvujete, nebo zda jste si například podle předchozího návodu nastavili v kartě svého kontaktu místo bydliště a zaměstnání, vám Siri ve spolupráci s polohovými službami umožní připomenout si určité úkoly podle toho, kdy na dané místo dorazíte. Ze všeho nejdřív musíte u Siri aktivovat využívání polohových služeb.

 • Z domovské obrazovky jděte do Nastavení -> Soukromí.image
 • Klepněte na Polohové služby.image
 • Zascrollujte o něco níže a vyberte Siri a Diktování.
 • Vyberte možnost „Při používání aplikace“.image

Kontakty, které jste zadali v předchozí části (tedy domov, pracoviště…) ověřte tím, že aktivujete Siri a položíte jí dotazy „Where do I live?“ či „Where do I work?“. Pokud její odpovědi nebudou správné, klepnutím na „Tap to edit“ je můžete upravit. Střídáte-li například byt svých rodičů a vlastní podnájem nebo kolej, nastavte si v kartě kontaktu oba domovy – Siri se vás vždy zeptá, kterou adresu máte na mysli.

Pak už není nic jednoduššího – a pohodlnějšího – než „za chodu“ zadávat Siri příkazy ve stylu „Remind me to take out the trash when I get home“ nebo „Remind me to contact my manager when I get to work“. Pokud jste ve své kartě kontaktu zadali i údaje o vašem nadřízeném, Siri je přidá k upomínce. To samé platí samozřejmě i o údajích, týkajících se rodinných příslušníků – používají-li například také iOS zařízení s polohovými službami, můžete Siri pokládat dotazy ve stylu „Is my husband at home?“.

Siri je také schopná vytvářet upomínky, založené na prohlížení konkrétní adresy v Safari (ideální příkaz je „Remember this when I get home“). Pokud máte dostatečně kvalitní datové připojení, můžete vyzkoušet i upomínky, související s adresou, kolem které třeba právě projíždíte. Jedete-li do práce a chcete cestou domů nakoupit v obchodě, který právě míjíte, zkuste Siri říci „Remind me to shop when I‘m here.“

Siri je schopná zaevidovat pod slovem „here“ aktuální polohu a použít ji při upomínce.