HomeMacJak obnovit Mac do továrního nastavení + reinstalace OS X

Jak obnovit Mac do továrního nastavení + reinstalace OS X

Pořizujete si nový počítač a chcete svůj starý Mac někomu prodat či darovat? Pak vám určitě bude záležet na tom, abyste ho zbavili veškerých osobních dat a nastavení – je to lepší jak pro vás, tak i pro budoucího nového majitele. Dnes si spolu projdeme všechny kroky k bezpečenému obnovení Macu do továrního nastavení.

Naklonujte svůj pevný disk

Proces obnovy Macu do továrního nastavení vám kompletně vymaže pevný disk. Určitě se vám vyplatí vytvořit si klon vašeho HDD. Nejlepší cestou je použití speciálních programů, jako je Carbon Copy Cloner nebo SuperDuper a umístění „klonu“ na externí HDD. Jako výchozí zvolíte svůj stávající pevný disk a jako cíl externí HDD, a pak už jen kliknete na „Clone“.

Deautorizace iTunes

U svého „budoucího bývalého“ počítače byste měli zrušit autorizaci v iTunes. Otevřete iTunes a v menu v horní části obrazovky zvolte Účet -> Autorizace a zrušte autorizaci stávajícího počítače.Snímek obrazovky 2016-05-27 v 9.00.53

Vypnout FileVault

Funkce FileVault šifruje váš pevný disk. Vzhledem k tomu, že budete mazat, již šifrování nebudete potřebovat. V Apple Menu otevřete Předvolby systému. Klikněte na Zabezpečení a soukromí -> FileVault. Pro provedení změn klikněte na ikonku zámku v levém dolním rohu okna. Vypněte FileVault.

Snímek obrazovky 2016-05-27 v 9.12.28

Deaktivujte iCloud

V Předvolbách systému ještě chvíli zůstaneme.
Klikněte na iCloud -> Odhlásit se a v okně potvrďte smazání z Macu.Snímek obrazovky 2016-05-27 v 9.13.55

Restartujte Mac v režimu zotavení

Před provedením tohoto kroku zkontrolujte své připojení k internetu. V Apple Menu klikněte na Restartovat a držte klávesy Command + R.

Vymažte pevný disk

Zvolte diskovou utlitu a klikněte na Pokračovat. Vyberte svůj pevný disk a klikněte na Odpojit. Nyní klikněte na Smazat. Tímto krokem provedete úplné a nevratné smazání obsahu vašeho pevného disku!

Přeinstalujte Mac OS X

Nyní klikněte na Znovu nainstalovat OS X a potvrďte. Do vašeho počítače bude stažena a nainstalována kopie aktuálního OS X. V průběhu nastavení nezadávejte své Apple iD ani heslo.

 

pronajem-apple