HomeiPadSafari v iOS: Přizpůsobte si vzhled čtečky podle svého

Safari v iOS: Přizpůsobte si vzhled čtečky podle svého

Čtečka pro Safari je skvělou součástí applovského mobilního webového prohlížeče. Díky ní si můžete články z webu nejen zjednodušit pro četbu, ale i ukládat na později. S příchodem nejnovější verze iOS si vzhled čtečky v Safari můžete do velké míry přizpůsobit.

Sami si nyní můžete zvolit barvu pozadí, font či velikost textu, a to na iPhonu, iPadu i iPodu touch. Díky této skvělé funkci už prakticky nebude existovat text nebo stránka, kterou by nešlo přečíst. Stejně tak si můžete sami zcela přizpůsobit vzhled čtečky s ohledem na světelné podmínky a vytvořit si tak vlastní „noční režim“.

Jak změnit font, velikost písma a barvu pozadí v Safari Readeru v iOS

Návod na přizpůsobení platí pro iPhone, iPad i iPod touch.

  • Otevřete Safari.
  • Najděte si libovolný článek či stránku a klepněte na symbol linek vlevo od adresního řádku.image
  • Na pravé straně adresního řádku klepněte na symbol „aA“.
  • Opakovaným poklepáním na symbol malého „a“ font zmenšíte, poklepáváním na velké „A“ ho naopak můžete postupně zvětšit.image
  • Klepnutím na barevná kolečka (bílá, béžová, šedivá, černá) změníte barevné pozadí čtečky v Safari.image
  • Chcete-li změnit font, máte pod barevnými kolečky na výběr z osmi typů písma.image
  • Zvolíte-li šedivou nebo černou barvu pozadí ve čtečce, změní se barva písma automaticky na bílou.image

Čtečka pro Safari je opravdu velice užitečná. Jak jsme již zmínili, můžete díky ní přizpůsobit pro četbu na mobilním zařízení prakticky jakoukoliv stránku – včetně těch, které nemají své mobilní verze webu.

Je zajímavé, že iOS již v minulosti možnost přizpůsobení četby nabízel. Tato možnost však byla ve verzích 7 a 8 odstraněna, aby se pak mohla ve verzi 9 vrátit s ještě více přizpůsobitelnými možnostmi. Pokud vám náš návod nefungoval, respektive ve své čtečce nevidíte možnosti přizpůsobení, zkontrolujte v nastavení telefonu aktuálnost verze vašeho iOS.