HomeJablečné novinkyApple uvedl iOS 10 – čím se může pochlubit a kdy se ho dočkáme?

Apple uvedl iOS 10 – čím se může pochlubit a kdy se ho dočkáme?

Již na začátku WWDC Tim Cook představil čtyři základní softwarové platformy Applu a potvrdil, že všechny se dočkají upgradu. Patří mezi ně samozřejmě i iOS pro iPady, iPhony a iPody. Co je nového?Hned v úvodu bylo oznámeno, že iOS 10 přinese velké změny na uzamčenou obrazovku. Patří mezi ně například zcela nový design, podpora 3D Touch, snazší přístup k fotoaparátu nebo třeba widgety. Ano, widgety. Oznámení budou o něco bohatší a majitelům novějších iPhonů umožní provádět více akcí za použití 3D Touch.Někteří uživatelé si stěžovali, že nový snímač otisků prstů reaguje příliš rychle a oni některá oznámení prošvihnou. To Apple napravil zavedením nové funkce „Raise to wake“, díky které se váš displej s notifikacemi rozsvítí poté, co zvednete zápěstí, abyste je zkontrolovali. Oznámení se budou zobrazovat přes horní část tapety na vašem displeji a pomocí 3D Touch je budete moci snadno všechna najednou odstranit.

Pro přístup k fotoaparátu nyní postačí „swipnout“ doprava. Posunutím doleva aktivujete seznam přístupných widgetů, které můžete rovněž ovládat pomocí 3D Touch.

Rozšířená podpora pro 3D Touch byla nově přidána například do Kalendáře.

Naplnily se také předpovědi, podle kterých se Siri měla otevřít vývojářům aplikací – demonstrováno to bylo na aplikaci WeChat. Podporu Siri (a naopak) mají dále například aplikace Slack, WhatsApp, Uber, Runtastic, Runkeeper, MapMyRun nebo Skype.

Nových chytrých funkcí se dočkala i aplikaci Fotky – patří mezi ně například detekce objektů nebo scenérie pro lepší organizaci vašich snímků. O tu se bude pokoušet i samotná aplikace, jejíž součástí bude nově i funkce Memories.imessage_new_1

Apple Maps se obléknou do zcela nového hávu a podle Eddyho Cuea budou nyní „mnohem více proaktivní“. Změní se uživatelské rozhraní aplikace a pro některé státy přibydou nově informace o dopravě, na základě kterých mapy svému uživateli nabídnou alternativní cestu v případě složité dopravní situace nebo zácpy.

 

Novinkou je aplikace Apple Home, která pomůže snadno ovládat chytrá elektronická zařízení ve vaší domácnosti, patřící do HomeKitu. Apple Home se dude nacházet přímo v Ovládacím centru, takže bude snadno přístupný ze zamčené obrazovky.

Vývojem prošla i aplikace Telefon v iPhonu. S iOS 10 získá možnost přepisu hlasových zpráv, takže je nebudete muset přímo poslouchat. Aplikace bude nyní také umět detekovat potenciální „telefonický spam“ a označovat ho.

Beta testeři z řad veřejnosti si budou moci nový iOS vyzkoušet již v červenci.

 

 

 

 

Post Tags