HomeAppleOperační systém pro Mac mění název: Apple představil macOS Sierra!

Operační systém pro Mac mění název: Apple představil macOS Sierra!

Již tradičně Apple na WWDC představil i zbrusu nový operační systém pro Mac s názvem macOS Sierra. Je tedy čas dát sbohem OS X.

A změna se neodehrála jen v názvu – nový OS se může pyšnit celou řadou nových skvělých funkcí. Nyní je možné například odemknout Mac za pomoci Apple Watch.Snímek obrazovky 2016-06-13 v 19.46.28

Cloud nyní nabízí možnost přesunu souborů a složek z jednoho Macu do druhého nebo z Macu do iOS.

Díky nové funkci s názvem Optimized Storage můžete pročistit své staré dokumenty a složky a přesunout je z vašeho disku například do iCloudu, čímž snadno a rychle uvolníte místo na svém Macu. Můžete si rovněž nastavit automatické vysypávání koše, promazání historie webu a provádět několik dalších praktických úkonů.Snímek obrazovky 2016-06-13 v 19.42.43

Do Maců dorazil i Apple Pay. Jeho zavedení bylo na konferenci uvedeno s patřičným smyslem pro humor. Samozřejmě nebude používán tak, jak je ukázáno na fotografii, ale v kombinaci s TouchID na vašem telefonu nebo přes Apple Watch.

Screen-Shot-2016-06-13-at-12.43.10-PM
.

A nakonec Siri – asi nejhůře skrývané tajemství letošní WWDC. Ani její představení se neobešlo bez vtipkování. Siri ani na Macu neztrácí svůj šarm a sympatický sarkasmus. A úkoly bude plnit, zdá se, na jedničku.

Snímek obrazovky 2016-06-13 v 19.46.40