HomeAplikaceKteré aplikace pro Mac a iOS vyhrály výroční cenu Applu za design?

Které aplikace pro Mac a iOS vyhrály výroční cenu Applu za design?

Letošní WWDC byla zaměřená nejen na software, kterého se teprve dočkáme, ale i na již existující aplikace. Apple ocenil vývojáře, jejichž aplikace mají podle odborníků ten nejlepší design. Které to jsou? Apple každý rok uděluje Apple Design Awards. Jedná se o ocenění vývojářů a jejich aplikací po stránce designu. Letos byly oceněny aplikace pro iOS, OS X, watchOS i tvOS.

Linum (iOS)

Linum je jednoduchá, ale krásná barevná „spojovačka“, ve které musíte pospojovat jednotlivé „uzly“. Obtížnost se postupně zvyšuje a cílem je v každém levelu dosáhnout nuly v takzvaných „Landing Points“.

Linum

Stáhnout (zdarma)

Dividr (iOS)

Dividr je zábavná a vysoce návyková 2D arkáda pro iPhony a iPady. Cíl je jednoduchý: přežít co nejdéle a získat co nejvyšší skóre. Aplikace má velice jednoduchý design. Musíte v ní obcházet zelené bloky a sbírat žluté body, pro vyšší skóre se můžete na chvilku „rozdělit“. Rychlost i náročnost se postupně zvyšuje.

Dividr

Stáhnout (zdarma)

Frame.io (iOS)

Frame.io je jedna z nejpopulárnějších video platforem pro spolupráci, kterou využívá již přes 120 tisíc filmařů a mediálních odborníků.

Do Frame.io můžete nahrát veškerý vámi vytvořený mediální obsah, kde na něm „na dálku“ můžete v soukromém prostředí pracovat se svým týmem. Odpadají tak starosti s nahráváním obsahu do cloudu, stahováním, upravováním, dalším posíláním, dalším nahráváním…ve Frame.io se veškerá spolupráce může odehrávat prakticky v reálném čase.

Frame.io

Stáhnout (zdarma)

Chameleon Run (iOS)

Chameleon Run je jedinečná, barevná, rychlá a poměrně náročná „běhací hra“ s 3D designem. Podobně jako například v Temple Run i zde musíte zkrátka běhat, skákat, vyhýbat se překážkám a sbírat body. A rychle reagovat. Nejde totiž jen o rychlost a přesnost – musíte také svou barvu sladit s barvou dráhy, po které zrovna běžíte.

chameleon run

Stáhnout (1,99 €)

Auxy Music Creation (pouze pro iPad)

Auxy je jednoduchý nástroj pro tvorbu moderní hudby. Díky němu si můžete například vytvořit vlastní smyčky basů či bubnů. Svou hudbu pak můžete jednoduše nahrávat a sdílet.

Auxys-interface-takes-only-minutes-to-get-used-to

Stáhnout (zdarma)

Streaks (iPhone a Apple Watch)

Aplikace Streaks svým uživatelům pomáhá vytvářet pozitivní návyky. Chcete přestat kouřit? Pít méně kávy? Streaks vám pomůže dojít k cíli při plnění malých denních úkolů, a to ve velmi příjemném uživatelském prostředí. Je propojená s platformou Zdraví (Apple Health), takže vám pomůže udržet veškeré důležité údaje na jednom místě.

Streaks-6

Stáhnout (3,99 €)

Lara Croft Go (iOS)

Lara Croft Go je hra, která získala titul hry pro iPhone roku 2015. Jedná se o krásně ilustrovanou adventuru s legendární kráskou Larou Croft v hlavní roli. Prostředí je prakticky stejné, jako to, které znáte z kultovních her Tomb Raider – objevujete ruiny starověké civilizace, odhalujete dávná tajemství a čelíte smrtícím výzvám, to vše na cestě za objevením mýtu o Královně jedu.

Lara-Croft-GO-2-1600x900-800x450

Stáhnout (4,99 €)

3D4 Medical Complete Anatomy (pouze pro iPad)

Jak už název napovídá, jde tady o anatomii. Skvěle zpracovanou, detailní a interaktivní. Complete Anatomy je skvělá platforma jak pro studenty medicíny, tak i pro profesionály či celoživotně se vzdělávající veřejnost. Umožňuje okamžitou interakci s velice přesnými 3D anatomickými modely, dostupnými ve více než 6200 anatomických strukturách ve vysokém rozlišení.

anatomy

Stáhnout (zdarma)

INKS. (iOS)

INKS posouvá klasický pinball na zcela nový a pořádně barevný level. Kromě hraní pinballu tak, jak ho znáte, můžete plnit taktické úkoly a vytvářet pozoruhodná „umělecká díla“, a to díky barevným skvrnám, které za sebou kulička zanechává.

Hrát můžete na více než 100 stolech a své výsledky můžete sdílet s ostatními.

inks_many_paintings_re_gadgets_360

Stáhnout (1,99 €)

Zova (iPhone a Apple Watch)

Doba přeje fitness aplikacím – a Zova patří mezi ty nejvíce „vychytané“. Tato aplikace vás nejen inspiruje, ale i motivuje, a používá k tomu tréninkové plány s velmi širokým záběrem od kruhového či silového tréninku přes tabatu až po HIIT či jógu.

Tréninky mají různou délku v rozsahu 3 až 30 minut a můžete si vybrat, zda budete cvičit pouze s vlastní vahou, nebo s náčiním. Se Zovou se můžete jak řádně zapotit, tak i vypnout, zrelaxovat se a protáhnout se. Díky integraci Apple Music vám k pohybu může hrát vaše oblíbená hudba. Cvičení lze také stáhnout do vašeho zařízení pro offline přístup.

Zova podporuje i Apple Watch, takže si snadno můžete měřit a zaznamenávat svou tepovou frekvenci.

20140928iphone_zova

Stáhnout (zdarma, k dispozici je i Zova Premium za 7,99 €)

Ulysses Mobile (iOS)

Ulysses vytvoří na vašem iOS zařízení skvělé a příjemné prostředí pro psaní. Ať už píšete knihy, články, eseje či blog, Ulysses vám poskytne všechny myslitelné nástroje pro každou fázi vaší tvorby. Jedná se o jednoduchý, ale velice schopný textový editor. Díky spolupráci s iCloud bude vaše tvorba přístupná na všech vašich synchronizovaných zařízeních. Ulysses není žádná „osekaná mobilní verze textového editoru“ – nabízí vše, nač jste zvyklí z desktopu: poznámky pod čarou, značky, odkazy a mnoho dalšího.

Pracovat na něm můžete nejen z vašeho iOS zařízení – k dispozici je i pro Mac. Z textu můžete snadno udělat PDF soubor, webovou stránku, e-knihu nebo dokument Word.

ulysses

Stáhnout (24,99 €)

djay Pro (iPad)

djay Pro je komplexní sadou nástrojů pro DJe. Byl vytvořen exkluzivně pro iPad a dokáže se propojit s vaší mediální knihovnou či aplikací Spotify, díky čemuž získáte přístup k milionům skladeb. Nabízí řadu efektů a nástrojů k úpravě hudby a originální „DJské“ uživatelské rozhraní.

djay-Pro-1.0-for-iOS-teaser-001

Stáhnout (49,99 $)